„Лудница“ – Партизан испустио 11 разлике и славио у Истанбулу

Партизан је успео у Истанбулу да дође до друге победе у Еврокупу, највише захваљујући сјајном Коди Милер Мекинтајеру који је имао 5 поена у последњих 30 секунди и украдену лопту.

Прве поене на утакмици постигао је Коди Милер Мекинтајер, када је сјајним продором стигао до обруча и лако положио, а на другој страни одговор је послао Џерод Џонс.

Домаћи тим је некако боље отворио прву деониуи, успели су да зонским пресином 2-2-1 збуне кошаркаше Партизана, али је Владо Шћепановић сабрао редове и Ерик Мика и Рашон Томас комбинују лаке поене, да би у одбрани Дангубић „закључао“ Ерика Грина.

Друга четвртина је почела са 7 поена предности у корист Партизана, а убрзо су црно-бели успели да се домогну и двоцифрене предности, пошто су Гордић и Мика сјајном сарадњом донели 29:19, а након максималних 35:24, све је почело да се мења.

Џонс и Грин су се ослободили, Бахчешехир је показао колико је тврда екипа и праве серију 11:1 да бисмо у последњи минут ушли са минималном предношћу Партизана, а онда захваљујући сјајном Ерику Грину, тим из Истанбула водио је 39:38 после 20 минута кошарке.

Трећу четвртину је домаћи тим боље отворио, казнили су грешке Партизана у одбрани, а после изгубљене лопте у контри уследила је тројка Ерика Грина и Бахчешехир је повео са 46:41.

Слаба енергија црно-белих, велики број грешака, велики број јефтино изгубљених лопти и продатих поседа, али уз добру одбрану су успели да стигну до добрих ситуација и у последњем минуту треће четвртине стигну и до преокрета, када је Ерик Мика погодио за два.

Последњи квартал је био можда и најлуђи. Партизан је имао 59:56 на самом старту и видели смо да су и судије биле збуњене, а црно-бели су имали много успона и падова, али су средином деонице успели да стекну предност од два поседа.

Ерик Грин је прилично мучио црно-беле, а онда је ствар у своје руке преузео Коди Милер Мекинтајер. У последњем минуту је наговестио да неће дозволити да Партизан изгуби и прво из сиде степа са 45 степени погађа тројку преко руке за 78:72.

Потом се Бахчешехир враћа у игру на 78:76, а онда Коди Милер Мекинтајер наступа са 5 везаних поена и јако важном украденом лоптом и доноси Партизану другу победу у Еврокупу, резултатом 83:76.