IN4S

IN4S portal

Linta: U BiH nema pravde za Srbe jer su počinioci stravičnih zločina nad srpskim narodom ostali nekažnjeni

Foto: Medija Centar

Predsjednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocjenjuje kao sramnu ali očekivanu odluku Apelacionog vijeća Vrhovnog suda  Federacije Suda BiH kojom je pripadnik Desete brdske brigade tzv. Armije BiH Samir Bejtić oslobođen optužbi za ratni zločin nad Srbima na Kazanima. Vrhovni sud Federacije BiH  je svojom odlukom potvrdio oslobađajuću presudu Kantonalnog suda u Sarajevu.

Suđenje Bejtiću je bilo farsa jer trajalo duže od 20 godina što potrđuje čak četvrta oslobođajuća presuda. Bejtić je još 2006. godine bio osuđen na 14 i po godina zatvora za zločine počinjene na Kazanima ali je ta presuda ukinuta. Potom ga je Kantonalni sud u Sarajevu u dva navrata oslobodio optužbi ali su te presude bile ukinute od strane Vrhovnog suda Federacije BiH. Na ovu oslobađajuću presudu  ne postoji mogućnost žalbe.

Navedena presuda Vrhovnog suda Federacije BiH jeste jedan od mnogih dokaza da u BiH nema pravde za Srbe  jer su nalogodavci i počinioci stravičnih zločina nad srpskim narodom u proteklom ratu ostali nekažnjeni. Navedena presuda predstavlja nastavak ponižavanja srpskih žrtava i njihovih porodica i pljuvanje u lice pravdi. Pravosuđa Federacije BiH i BiH su u funkciji opravdanja stereotipa o srpskoj krivici koji snažno podržavaju određeni centri u zapadnom dijelu međunarodne zajednice.

Linta smatra da Srbija treba osnovati Memorijalni centar srpskih žrtava na prostoru bivše Jugoslavije s ciljem da se strašni i masovni zločini nad Srbima sačuvaju od zaborava. Bez istine o stradanju srpskog naroda nije moguća uspostava povjerenja i istinska normalizacija na prostoru bivše Jugoslavije, piše u saopštenju.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Linta: U BiH nema pravde za Srbe jer su počinioci stravičnih zločina nad srpskim narodom ostali nekažnjeni

  1. Nisu oni krivi jer srpske političke elite samo razmišljaju o pljački a ne o pravdi i poštenju. Zar je trebalo proći 80 godina od zločina holokausta i genocida da se srpske elite smete da podignu Memorijal žrtvama. Izrael je 46′ već imao spremljene agencije za gatanje nacista ali i za borbu protiv modernog nacizma kojeg mi svaki dan gledamo kako se budi u BiH, Crnoj Gori itd.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *