ИН4С

ИН4С портал

Лига Европе: Живковићи остали у шоку – позната још три учесника нокаут фазе

Од 21.00 одиграно је још 11 утакмица четвртог кола Лиге Европе, а познати су још неки учесници нокаут фазе. Прољеће у Европи обезбиједили су Рома, Славија Праг и Бајер Леверкузен.

Они су остварили тријумфе ове вечери. Рома је била боља од Клужа на гостовању са 2:0, Славија је савладала Ницу на страни са 3:1, док је Леверкузен побиједио на свом терену Хапоел Бер Шеву резултатом 4:1.

Спектакуларан меч одиграли су ПСВ и ПАОК. Грци, за које су од старта играли Андрија и Живко Живковић, одлично отворили утакмицу и већ после 13 минута водили са 2:0 преко Цолиса.

До полувремена су домаћи смањили, да би у 53. минуту на семафору писало 3:2. Тако је гласио и коначан резултат утакмице.

Занимљиво је било и у Глазгову, гдје је Ренџерс успео да испусти вођство од 2:0 против Бенфике.

Португалска екипа је успјела у финишу да стигне до бода и сада оба тима имају по осам бодова.

Стандард је у самој завршници побиједио Лех са 2:1. Белгијска екипа је сада само бод иза водећег двојца, наводи Б92.

Улоге фаворита су оправдали Тотенхем, Наполи и Рапид из Беча, док су једини меч без голова (0:0) одиграли АЗ Алкмар и Реал Сосиједад.