IN4S

IN4S portal

Krvav mjesec vrh Košara, grobnice ga srpske skrile: Nakon 22 godine sahranjen JUNAK Zoran Veselić

1 min read

Sahrana našeg junaka sa Košara Zorana Veselića

Večna ti slava i hvala junače!
Zoran Veselić je izgubio život u dvadeset sedmoj godini života, braneći Srbiju na Košarama 1999. godine.

Sahranjen je uz vojne počasti, nakon dvadest dve godine od pogibije, u Laćarku kod Sremske Mitrovice, objavljeno je na fejsbuk stranici Kosovo i Metohija.

Slava svim junacima bitke na Košarama.

Sahrana našeg junaka sa Košara Zorana Veselića

Ovim imenom se danas u Srbiji nazivaju borbe koje su se u proleće 1999. godine vodile oko karaule Košare na jugoslovensko-albanskoj granici između VJ (Vojske Jugoslavije) – koju su, uz mali broj izuzetaka, činili vojnici i oficiri iz Srbije – i boraca OVK (Oslobodilačke vojske Kosova).

U tim borbama VJ je izgubila 108 vojnika, najviše mladića od 18 do 20 godina, koji su bili na odsluženju vojnog roka, dok je među pripadnicima OVK, kako navode neki srpski mediji, bilo više od 200 poginulih. Borbe na tom terenu prestale su 14. juna 1999, kada se, na osnovu Kumanovskog sporazuma, VJ povukla sa Kosova.

Podjelite tekst putem:

7 thoughts on “Krvav mjesec vrh Košara, grobnice ga srpske skrile: Nakon 22 godine sahranjen JUNAK Zoran Veselić

  1. SLAVA mu, vjecna, i svim palim na Kosarama
    Prljave neoliberalne sjetske planove kovali su i dalje kuju ogrezle u zlu vjecnom tkz „zapadne moderne liberalne Bogate zemlje “ Bogveliki da im uzvrati

    21
  2. VJECNA MU SLAVA I MILOST VJECNO CES BITI PAMĆEN HEROJU SLAVA TI POCIVAJ U RAJU! I MIRU HEROJU????

    18
  3. Vječnaja pamjat, Bog da mu dušu prosti i podari carstvo nebesko. Da podari dobri Bog da njegova žrtva ne bude uzaludna. Dogodine u Prizrenu.

    15
    1

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *