ИН4С

ИН4С портал

Ко је мистериозна плавоока Српкиња коју је у Мелбурну видео цео свет

Недељу дана прошло је од нове победе Новака Ђоковића у финалу Аустралија опена, а на друштевним мрежама се не смањује одушевљење најлепшим кадром меча. Девојка са трибина у Мелбурну, скривена иза маске и традиционалне српске шајкаче, плавим очима је освојила свет. Спутњик открива ко је мистериозна девојка која је постала нови српски бренд.

„Сину јарко сунце из Мелбурна“, „Лепа као сан“, „…али те очи„, „Српкиње – најлепше жене икад“, „Шта се оно у Мелбурну сјаји“, „Погледајте те очи, женио би се сад – не бих трепнуо“, неки су од хиљада коментара који на друштвеним мрежама прате фотографију заносне плавуше.

Вероватно ће аутор последњег коментара бити разочаран, јер мистериозна девојка са плавим очима је већ удата.

То је прво што нам је написала о себи, када смо је пронашли (на Инстаграму).

„Да, ја сам та девојка са прелепим очима, хвала на комплименту, зовем се Даница Благојевић, удата за Александра Благојевића имамо троје деце, Николину која има 14 година, Амилију која је напунила 12 и Стефана који има 9 година“.

Даница додаје да има 41 годину, да она и супруг имају мали породични бизнис у Мелбурну, фризерски салон. Александар је фризер, а Дана, како је зову пријатељи, козметичарка.

Даница чије очи сијају као звезда по којој је крштена, рођена је у Мелбурну, где данас живи са породицом. Није нам открила из ког места у Шумадији су њени отац и мајка стигли у Аустралију, али нам је рекла да је шајкачу, која је привукла готово једнаку пажњу људи на друштвеним мрежама као њене прелепе очи, набавила у Србији.

„Шајкачу сам купила у Јагодини, када сам последњи пут била у Србији 2018. године. Била сам са породицом у посети рођацима, у посети земљи мојих предака“, каже Дана.

Питали смо је да ли иначе воли тенис или је само желела да уживо присуствује најважнијем спортском догађају који се одржава у њеној земљи.

„Наравно да пратим тенис! Играла сам тенис током целе младости, пуних петнаест година“, каже.

Даница Благојевић с поносом додаје и да лично познаје најбољег тенисера света:

„Упознала сам Новака Ђоковића када је први пут дошао у Мелбурн са својим тренером Дејаном Петровићем. Имам ту срећу да је Дејан мој рођак. Имао је школу тениса, заправо Тениски Клуб „Пума“ у Крагујевцу“, објашњава ова прелепа мајка троје деце.

Новак Ђоковић

Она додаје да је највећи Новаков фан од како га упознала, али и да љубав према тенису и маестралном Ђоковићу није први разлог што се прошле недеље нашла на трибинама.

„Волим да гледам уживо Нолета сваки пут када дође у Мелбурн, али ове године финале се играло на рођендан мог супруга. Изненадила сам га! Купила сам две карте да гледамо Нолета и тако прославимо“.

Дана каже да неће пропустити ни следећи гренд слем, долазак у Мелбурн парк када игра Ђоковић је – обавезан.

„Следеће године резервисаћу исте карте, иста седишта, носићу исту шајкачу и надам се, ако Бог да, Ноле поново побеђује у финалу“, каже Дана Благојевић.

На крају разговра за Спутњик она се свима који су коментарисали њену фотографију на друштвеним мрежама захвалила на лепим речима и комплиментима.

Спутњик

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

9 thoughts on “Ко је мистериозна плавоока Српкиња коју је у Мелбурну видео цео свет

  1. Rusi su poreklom Srbi, njihovo posebno ime se prvi put pominje tek u 8. veku n.e. Prusi su takodje balticki (pomeranski) Srbi koji su germanizovani u 12.veku ali su pricali srpski do pre 200 godina kada je to zakonom zabranjeno. Svi imaju ime poreklom od Rasi (Ras, Raska, Rus, Rasia, Prasia…) koje su Grci preveli kao – Tracani.

  2. Umjesto da komentarisem lijepe oci nase mlade zene, moram da objasnjavam sta su simboli i zastave sa lobanjama. Zastave sa lobanjama i slicne insignije su simboli ratnicke kulture vecinom iz XIX vijeka. Njih koriste najvise Prusi, Rusi i naravno Srbi. Vezani su za odredjeni tip elitnih jedinica. Vidjecete i sliku carice Aleksandre od Rusije sa husarima, kojima je ona simbolicni komandant i svi imaju lobanje na subarama i zastavama. Takodje cete naci sliku pruskog feldmarsala Augsta fon Makenzena sa subarom na kojoj je lobanja i to govori o njegovom pripadnosti elitnim pruskim husarima. Moze se navesti puno takvih primjera. Kompromitovanje takvih insignija je namjerno radjeno u Bulajicevim filmovima gdje vidite bradate i neuredne cetnike sa crnom zastavom sa lobanjom. Vecina ljudi u CG i Srbiji ima vec formirani animozitet prema tome, bez jasne predstave sta je to u stvari.

    31
    5
    1. Надовезао бих се на коментар уваженог ХХХ . Сведочиш истину , шта у ствари представљају укрштене кости и лобања ??? То само говори о нама , нема ту места никаквом анимозитету . Укрштене кости и лобања су симбол Голготе и подсећају верни народ на страдање Господа нашег Исуса Христоса . Није то никакав фашистички симбол , већ напротив општепознати симбол у васцелом Хришћанству . Тај симбол је у подножју сваког Крста који се донесе са ходочашћа по Светој земљи . А госпођа Благојевић је права српска вила . За Крст Часни и слободу златну !!!

      25
  3. Crne zastave sa lobanjama su bile cetnicke zastave…kao i kokakarda sa lobanjom…kao sto su crvene zastave sa petokrakom srpom i cekicem bile komunisticke …..i jedne i druge su SRBI nosali…….E danas je Bog da srpska zastava TROBOJKA…i u Srbiji i u R.Srpskoj.Crnoj Gori Australiji Kanadi….bez podjela….medu Srbima……iskreno se nadamo!!!

    34
  4. Црне заставе са лобањама никад нијесу биле српске заставе.

    8
    27
    1. Црна застава са лобањом и укрштеним костима није србског народног знамење већ војничко.
      Роде мој, ваља знати да нам је то знамење дошло од донских Козака у србско-турским ратовима.

      А сад нек се добро замисле они који олако преко уста преваљују ону, сада већ излизану, фразу: „А кад су нама то Руси помогли?“.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *