ИН4С

ИН4С портал

Кнежевић: Кривокапић и Ињац ће се суочити са интерпелацијом ако пошаљу војнике на КиМ

1 min read
Предсједник Одбора за безбједност и одбрану Милан Кнежевић рекао је да Демократски фронт неће подржати одлазак црногорских војника на Косово и Метохију и да ће се, уколико буду донијели такву одлуку, са интерпелацијом суочити министарка одбране Оливера Ињац и премијер Здравко Кривокапић.

Милан Кнежевић

Предсједник Одбора за безбједност и одбрану Милан Кнежевић рекао је да Демократски фронт неће подржати одлазак црногорских војника на Косово и Метохију и да ће се, уколико буду донијели такву одлуку, са интерпелацијом суочити министарка одбране Оливера Ињац и премијер Здравко Кривокапић.

“Ми смо гласове 30. августа добили на јасним идеолошким и изборним позицијама које штите духовни, историјски и национални идентитет српског и црногорског народа и везе између Црне Горе и Србије. Ви радите како мислите да треба. До кад ће то бити-процијенићемо, али уколико будете одлучили да шаљете црногорске војнике на КиМ, имаћете најмање интерпелацију од ДФ-а, а подршку никако”, рекао је Кнежевић.

Ињац је прије тога појаснила да је ступањем на дужност затекла предлог који је ишао према Савјету за одбрану и безбједност за учешће у мисији КФОР-а.

Она је казала да се на првом састанку Савјета 19.јануара није расправљало о том предлогу из више разлога, а неки од њих су да није усвојен ни програм ни буџет и да за тако кратак период није била ни усклађена политика Владе и Министарства.

Ињац је казала да су тренутно два мјеста у мисији, од којих је једно професионално војно лице, а друго је цивил.

Посланик СДП-а Рашко Коњевић је од министарке тражио да саопшти свој лични став о томе или који ће став заступати на Савјету за одбрану и безбједност.

Посланик Демократа Драган Краповић је рекао да ће сви имати свој став о томе кад то дође на дневни ред:

“Ово данас је покушај политичке манипулације и покушај дезавуисања дневног реда”.

Коњевић је казао да није ријеч о манипулацији, већ да је тема везана за рад Одбора:

“Ми причамо о буџету који третира ту материју, имамо право на различуте политичке ставове…али имамо суверено право да члана Владе питамо шта о некој теми мисли. Кад министар нема јасан став о некој теми, вјерујте, јаснијег става нема”, казао је Коњевић.

Ињац је захвалила посланицима на расправи и казала да слиједи велика дискусија о овој и другим темема:

“Не знамо гдје ће ко бити, али у сваком случају желим срећу Црној Гори и мој приоритетни циљ када сам се јавила је био да разјаснимо због јавности… да је нешто кренуло према Савјету, али да није више тема Савјета за ову годину”.

Кнежевић је одговорио да “ђе ће ко бити, то само Господ зна”:

“Али, да не прејудицирамо ми обични смртници у овом трошном времену у којем битишемо”.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

17 thoughts on “Кнежевић: Кривокапић и Ињац ће се суочити са интерпелацијом ако пошаљу војнике на КиМ

  1. Sad ga brate zakukolji do kraja.Što lijepo na srpskom ne reče da će se suočiti osudom tavog čina ili preispitivanjem takve odluke ,možda novom krizom slično kao sa Leposavićem.Izađi iz vlade i riješena stvar ,novi izbori pa ko što ponese,ovako će sad biti problem pa će problem biti ako se neki nesrećnik pošalje na obilježavanje „Oluje“.A druga je stvar što svaki naš vojnik spram svog obraza može da odbije a ako ne,može kazat da nije sposoban za takve misije.Sa iskrenom željom za najbolji rezultat vašoj listi u Novome batalite se prazne priče i dvosmislenih izjava.

  2. Ljudi prije nekoliko dana vidjeh Jelica u Skupstinu on i dalje funkcioner a DPS u opoziciju. Zatecen sam bio. Sto je to zna li iko ? Recite mi da je laz… Mozda im je proda foru

  3. Господо, разумем да сви имамо лоша осећања према ономе шта нам се свима на Косову и Ђетохији дешава.
    Међутим, зар није боље следеће?
    Што више ценогорских војника на Косову, испред сваке цркве и светог места. У сваком српском селу.
    То би било боље него ниједан.
    Оставимо импучсивне реакције по страни.

  4. Формираћемо владу народа а ви се ћерајте са фукарама.Доста.је.било подилажења окупаторима.

    1
    1
  5. Можда сам ја глуп али не схватам шта би фалило да тражимо као равноправна члсница ната да и ми направимо камп као хрвати рецимо у великој хочи,ја се јављам добровољно.

  6. Милане, народ је 30.августа гласао за цркву, и народ је цркву одбранио. Да сте се ви питали, одбранили би је као што сте је одбранили у Скупштини. Исто тако сте бранили и одбранили Метохију. Нијесте одбранили ни српски језик, писмо, основна права српског народа у Црној Гори, не зато што се није могло одбранити, већ што вас то није много занимало. Било вам фино у опозицији, уживали у привилегијама и високим платама. И треба да знате да је народ гласао против Дпс-а a не за вас. Смијете ли изаћи на изборе са отвореним листама, па да видите шта народ мисли о вама.

    3
    1
    1. „Bilo vam je fino u opoziciji, uživali ste u privilegijama i visokim platama“ – Zaboravio si da dodaš, Pajo, da je Front sam sebe tukao 30 godina (jedina stranka koja je to radila), bacao na sebe suzavac, pendrekao se, zatvarao svoje roditelje od 80 godina fore radi, borio se dok su pojedini stanove dobijali i još se ponose da nikad na ulicu nisu izašli, a sada upravo glasovima Fronta državom vladaju… Sve se odbranilo, Pajo, ne brigaj ti ništa. Neka bude svakom svoje, ti pričaj svojim jezikom koji god da je (možda je Mirski?), a mi ćemo srpskim, i sve banjoza. Samo popis molim vas dajte što prije, to je valjda demokratski, da vidimo tačno na čemu smo mi Srbi sa jedne strane i antisrpski šovinograđanisti sa druge strane (prva + druga familija). A da se naglasi: ja sam dio naroda, a za crkvu nisam glasao na izborima jer se crkva nije kandidovala, nego baš za DF. I iako te jako boli Front se JESTE pitao, čak i najviše, i Front je iako NIŠTA nije dobio dao podršku ovoj vladi u kojoj sjedi svako bez Front. To ti je definicija hrišćanstva bracki, to samo Srbi mogu. Možemo pričati svaki dan o duhovnoj sferi, da postavljamo DPS ministre i kukamo „bez revanšizma“, a možemo se odreći vlasti zarad višeg dobra srpskog naroda i da opet sve bude super. A šta ko treba da zna… evo, u Nikšić je Krivokapić izašao sa Demokratama, pa ne vidjeh da je DF na nuli ostao, nego će gradonačelnik (na tvoju žalost) drugog po veličini grada u Crnoj Gori ipak Srbin biti. Sve će to doći na svoje, Pajoni – grad po grad, mjesto po mjesto… mada, svaka čast za hejt, možda i upali nekome, ali bogami mislim da malo ko o Krivokapiću od Srba ima iluzija više.

      1
      1
    1. Интерпелација (лат. interpellatio од interpellare – упасти у реч, прекидати нечији говор питањем[1]) је квалификовано посланичко питање. Од обичних питања се разликује по томе што се поводом интерпелације отвара расправа у пленуму парламента и спроводи гласање. Док је код посланичког питања основни циљ добијање информације, код интерпелације се ради о претресању и оцењивању политике владе. Посланици који интерпелирају захтевају од владе да образложи и оправда неке своје поступке и мере.

      Интерпелацијом се напада политика владе, с намером да се покаже да је погрешна и штетна по државне интересе. Ако влада није успела да се успешно одбрани од напада опозиционих интерпеланата, врло је вероватно да ће после интерпелације следити гласање о поверењу. Због тога, у неким политичким околностима, расправа поводом интерпелације, може да значи најаву одласка владе. Уколико је осуда политике владе такве природе да у основи негира њен дотадашњи политички курс, онда ће влада бити приморана било да прихвати диктат нове парламентарне већине, било да одступи.

  7. Srbija i Rusija se svim siilama bore da KFOR
    ostane na Kosovu , a Knezevic trazi ostavku .Zar upravo nije plus da nasa vojska ode tamo u sto vecem broju . Neko nije u pravu ; Srbija ili Knezevic.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *