ИН4С портал

Кен срушио турског шампиона, Челси лако побиједио Краснодар

1 min read
ПСЖ је са 2:0 побиједио Башакшехир, док је Челси са 3:0 био бољи од Краснодара.

У првом полувремену је актуелни шампион Турске први запријетио, али нису превише постигли из те акције.

Никако ПСЖ није могао да сломи отпор домаћег тима, а да ствар буде још тежа по њих, од 39. минута су добили јако лошу вијест, јер је Бразилац Нејмар морао раније да напусти игру, пошто се повриједио.

У другом полувремену, Парижани су били конкретнији и успјели да дођу до вођства у 64. минуту, када је Мојзе Кен дочекао добар центаршут Мбапеа из корнера и главом само прослиједио лопту у мрежу.

Исти играч је 15 минута касније постигао и други гол и „зацементирао“ побједу Пари Сен Жермена на гостовању Башакшехиру.

Нисмо видјели много тога у првих десетак минута утакмице, иако је темо у Русији био изузетно висок. Можемо да издвојимо по једну прилику на обје стране, али су голмани Челсија и Краснодара били одлично постављени.

Већ у 12. минуту досуђен је пенал за енглески тим, када је Вернер био оборен у казненом простору, а одговорност преузео Жоржињо, који не шутира најбоље, погађа стативу и Челси пропушта огромну прилику да поведе у раној фази утакмице.

Краснодар је кренуо још агресивније послије овога, имали су неколико веома добрих шанси, али их нису искористили и како то обично бива, кажњени су за такве пропусте.

Двадесетогодишњи Хадсон-Одои је у 38. минуту утакмице снажно шутирао по земљи, Сафонов слабо реаговао и лопта се од њега одбила право у мрежу Краснодара за вођство Челсија од 1:0.

До краја полувремена малтене ништа нисмо видјели и Енглези са минималним вођством одлазе у свлачионице. У наставку, Краснодар је био бољи ривал, макар у уводних десетак минута.

Прво је Газински погодио пречку, а онда је Чернов запратио из волеја, али ни то није погодак и Челси је успјешно сачувао своју минималну предност.

Краснодар је наставио да напада, али поново нису искористили своје шансе и поново то Челси кажњава, пошто су у 76. минуту добили једанаестерац који је у гол претворио Тимо Вернер, а само три минута касније и Хаким Зијеш се уписује у листу стријелаца и предност је 3:0.

Кристијан Пулишић је у 89. минуту одлучио да стави тачку на ову утакмицу и постигао 4. гол за једну од најубједљивијих побједа у историји Челсија на неком гостовању у Лиги шампиона.