Катаи мајстор, голчина Николића, Спиридоновић незаустављив: Звезда лако с Радничким

Катаи је одиграо још једну врхунску утакмицу и поред гола имао је неколико сјајних потеза, те је још једном показао колико је велико појачање.

Бен, Катаи, Спиридоновић; фото: Срђан Стевановић/СтарСпорт

Фудбалери Црвене звезде побиједили су Раднички из Ниша 3:0 у другом колу Суперлиге Србије.

Изабраници Дејана Станковића одиграли су добру утакмицу коју су ријешили крајем првог полувремена са брза два гола.

Актуелни шампион Србије из два меча има исто толико побједа и налази се на првом мјесту на табели.

Стријелци на утакмици били су Николић у 43, Спиридоновић у 46. и Катаи у 76. минуту.

Црвено-бијели су од почетка контролисали ритам утакмице и већ у четвртом минуту имали су шансу преко популарног „Спидија“. Звезда је наставила с нападима, Катаи је одлично проналазио саиграче, али мрежа Радничког је мировала. Гости из Ниша покушавали су из контранапада и имали су неколико солидних покушаја.

Око тридесетог минута пао је темпо утакмице, а онда у завршници Звезда додаје гас. Прво Вељко Николић у 43. постиже прелијеп гол, а три минута касније Спиридоновић удвостручује предност.

Друго полувријемене отворено је у одличном ритму. Већ после неколико секунди Бен је имао шансу и замало је промашио. Бен је иначе замијенио Томанеа на старту другог периода игре.

Ређале су се шансе на обје стране, а онда је око 60. минуту услиједио пад игре. Ипак, опет је Звезда додала гас и у 76. минуту дошла до трећег гола. Спиридоновић је додао лопту до Катаија, а овај рутински савладао Ристића.

Катаи је одиграо још једну врхунску утакмицу и поред гола имао је неколико сјајних потеза, те је још једном показао колико је велико појачање, наводи Б92.

До краја меча није било више голова и Звезда је остварила још једну рутинску побједу. Треба напоменути да је Раднички у финишу можда оштећен за пенал када је Панков ненамјерно напуцао себе у руку.