ИН4С

ИН4С портал

Кандидат за државног секретара САД позива: Формирати савезе против Русије и Ирана

Можемо да улијемо енергију нашим кључним савезима – фактору јачања нашег утицаја у целом свету
Žuta kuća

Капитол Хил, Амерички конгрес

„Можемо да улијемо енергију нашим кључним савезима – фактору јачања нашег утицаја у целом свету. Сви заједно смо у много бољој позицији за супротстављање претњама које долазе од Русије, Ирана и Северне Кореје, за борбу за демократију и људска права. Чак ни јака земља као што је Америка не треба сама да се суочава ни са једним великим изазовом са којим се сусреће“, наводи се у говору Блинкена, преносе медији.

Блинкен такође сматра да ће Америка на крају успети да „надмаши“ Кину .

„Америка и даље има више могућности него иједна друга држава на Земљи да мобилише друге у име опште добробити“, прецизира се у говору.

Како медији пишу, Блинкен би данас требало да одржи говор у комитету за међународне односе америчког Сената.

Такође се очекује да ће Сенат одобрити кандидатуру Блинкена за дужност државног секретара САД.

Блинкен (58) је иначе био и на месту заменика саветника за националну безбедност у Обаминој администрацији.

Радио је у Савету за националну безбедност и у администрацији Била Клинтона, пре него што је постао шеф особља за Комитет за спољне послове у Сенату САД, када је Бајден био на челу комитета, а кратко време радио је и као саветник за безбедност тада потпредседника Бајдена.

Прочитајте ЈОШ:

Руском конзулату у Њујорку искључене телефонске линије

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Кандидат за државног секретара САД позива: Формирати савезе против Русије и Ирана

  1. Након СССР-а, САД пропада
    аутор Тхиерри Меиссан
    Све има крај, царства такође, САД и Совјетски Савез. Вашингтон је безобразно фаворизовао малу камарилу ултрамилијардера. Сада се мора суочити са својим старим демонима, припремити се за сецесију и грађански рат
    Свака од две стране која се такмиче у САД, Џексонијани и Неопуританци, желе да зауставе другу страну. Први говоре о устанцима, док последњи желе репресију, али сви се припремају за сукоб. Толико да се две трећине становништва припрема за грађански рат.

    Јацксоново гледиште
    Џексонијани своје име изводе по председнику Ендрјуу Џексону, који је био против стварања Федералних резерви (независне централне банке) пре грађанског рата. Нестали су из политичког живота век док један од њих, Доналд Трамп, није изабран у Белу кућу. Пре свега, они се противе инцестним везама између приватних банака и америчке Федералне резерве, издавача долара.

    У многим америчким државама службеницима одговорним за пребројавање председничких избора 3. новембра 2020. наложено је да деложације деложате и покрију прозоре њихових канцеларија. Притом су опљачкали изборни резултат сваког демократског легитимитета, без обзира на исход.

    Проблем није у томе ко је изабран, већ у томе шта чинити сада када је национални пакт прекршен.

    Према другом амандману на амерички устав, грађани имају дужност да се наоружају и организују као милиције да бране слободу своје државе када је она угрожена.

    Ова промена део је Билла о правима, чије је усвајање било услов без преговора за грађане који су се борили за независност да прихвате устав написан у Филаделфијској конвенцији. У Билту о правима стоји да сваки грађанин може имати ратно оружје, без обзира које врсте, што је такође омогућило поновљене масакре који су опустошили америчко друштво. Ипак, упркос људској цени ових злочина, они су се увек одржавали због њихове виталне важности за равнотежу америчког политичког система.

    Прецизније, 39% америчких грађана верује да употреба оружја против корумпираних власти није опција, већ дужност. Дошло је време за деловање за 17% грађана [1].

    Наоружане групе припремају се за демонстрације у свакој држави како би обележиле инаугурацију Јоеа Бидена у Вашингтону 20. јануара 2021. ФБИ се плаши озбиљних нереда у њих 17.

    Те се чињенице могу сагледати у свим правцима и оптужити изузетно разнолике побуњенике да су сви „теоретичари завере“ или „неонацисти“ или обоје истовремено. Ипак, њихов револт је једини легитиман став у погледу историје и закона Сједињених Држава.

    Ова побуна може се повезати са необичним и краткотрајним преузимањем Капитола 6. јануара. Међутим, та два догађаја нису повезана. Не ради се апсолутно о рушењу законодавне власти, већ о неутралисању читаве политичке класе и организовању нових, овог пута транспарентних избора.

    Грађани који протестују против „крађе изборног система“ углавном су гласачи Доналда Трампа, али не сви. Није ствар у наводима присталица Доналда Трампа јер је проглашен пораженим, већ у основном проблему неопходне транспарентности демократије.

    Непровидност пребројавања председничких избора ослободила је страсти које су биле у превирањима од финансијске кризе 2007-10. Већина становништва се није сложила са предлогом председника Барака Обаме за спашавање банака у износу од 787 милијарди долара (поврх 422 милијарде долара које је Георге В. Бусх затражио да откупи отровне зајмове). Тада су милиони грађана изјавили да су „већ довољно опорезовани“ и основали су ТЕА странку, алудирајући на бостонску чајанку која је започела револуционарни рат. Овај анти-порезни покрет, чији је циљ био само спашавање ултрамилијардера, развио се и десно и лево, о чему сведоче кампање гувернерке Саре Палин (републиканке) и сенатора Бернија Сандерса (демократа).

    Масовно спуштање ситне буржоазије као резултат пресељења сада наводи 79% америчких грађана да кажу „Америка пропада“. Део безнадежних људи, без поређења са Европом, са изузетком француских жутих прслука.
    Наравно да је врло мало вероватно да ће се, ако до нереда почну 20. јануара, претворити у револуцију. Али овај покрет се утврдио у популацији током последњих десет година. Има довољно присталица широм политичког спектра да крену у битку и преживе.

    Нео пуританско гледиште
    За разлику од џексонијанаца, групе које се побуне против још увек актуелног председника Доналда Трампа једнако су сигурне у своја права. Попут лорда заштитника Оливера Кромвела, они се позивају на морал који је супериорнији од закона. Али за разлику од енглеског републиканца, они не користе верске референце. Они су калвинисти без Бога.

    Они желе да створе нацију за све, не са својим противницима, већ тако што ће искључити све који не мисле као они. Због тога су узбуђени због одлука Твиттер-а, Фацебоок-а, Инстаграма, Снапцхата и Твитцха да цензуришу оне који доводе у питање легитимитет избора. За њих није важно да ове мултинационалне корпорације преузму политичку моћ која је у супротности са духом Првог уставног амандмана, јер деле исто гледиште чистоће: слобода изражавања не односи се ни на јеретике ни на трамписте.

    Савладани њиховом ревношћу, они пишу још једну причу за овај народ, „Светлост на брду“, која је дошла да осветли свет. Они чине да класна свест нестаје и славе све мањине не због онога што раде, већ зато што су у мањини. Чисте универзитете, баве се инклузивним правописом, сакрализују дивљу природу, разликују информације од лажних вести и руше статуе великих људи. Данас покушавају да свргну председника Трампа, не зато што је организовао заузимање Капитола, већ зато што је првак оних који су га заузели. Ниједном од ових јеретика не може бити место на сунцу.

    У 17. веку пуританци су се бавили јавним веровањима да би стекли вечни живот. У 21. веку, њихови наследници, нео-пуританци, настављају да се боре за „белу привилегију“ за коју верују да су је уживали како би постигли бесмртност. Ултра милијардери као што су Јефф Безос, Билл Гатес, Артхур Левинсон, Сундар Пицхаи, Схерил Сандберг, Ериц Сцхмидт, Јохн В. Тхомпсон или Марк Зуцкерберг промовишу нову идеологију која поставља супериорност дигиталног човека над остатком човечанства. Надају се да ће победити болест и смрт.

    Прошло је доста времена откако су ови врло рационални људи полудели до те мере да две трећине америчких грађана каже да је немогуће са њима договорити основне чињенице. Овде пишем о Неопуританима, а не о Трумпистима.

    Њихов фанатизам је већ изазвао енглески грађански рат, затим амерички рат за независност и рат за сецесију. Први страх председника Рицхарда Никона био је да ће фанатизам отворити четврти рат који ће разбити САД. Управо смо ту.

    Дио власти већ је прешао из демократских институција у руке неколико ултрамилијардера. Сједињене Државе за које смо знали да више не постоје. Ваша болест је почела.

    Тхиерри Меиссан

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *