ИН4С

ИН4С портал

Како су Руси провели новогодишње празнике

Чак 32 процената руских грађана идеалан зимски одмор везује за скијање или клизање, 22 одсто за посјете историјским мјестима и за излете, док за 21 посто идеалан зимски одмор представљају плаже и сунце.
Moskva, Nova godina

Празнична Москва; фото: 2do2go.ru

Руси су за новогодишње празнике у просјеку потрошили по 13.870 рубаља (206 долара), што је око 300 рубаља (4,50 долара) мање него прошле године, према резултатима истраживања руског Центра за истраживање јавног мнијења објављеним данас.

Прошле године, издаци за новогодишње празнике износили су у просјеку 14.195 рубаља по становнику (211 долара), показује ово истраживање, а преноси агенција ТАСС.

„Око 5.375 рубаља (80 долара) отишло је на поклоне за вољене и пријатеље, 4.595 рубаља (68 долара) је у просјеку коштала новогодишња трпеза, а 3.903 рубље су потрошене на путовања, јелке, ресторане и тако даље”, наводи се у студији.

„Само два одсто испитаника је рекло да није потрошило ни копејку на дочек Нове године и на празнике”, према овом истраживању.

Новогодишњи поклони су, како се додаје, надмашили очекивања многих Руса, јавља Танјуг.

Једнонедјељни празнични одмор био је уживање за 69 посто анкетираних Руса, што је мање од 73 процента колико их је било задовољно прошлогодишњим зимским празницима.

Листа активности током празника била је приближно иста као лани: 30 одсто је посјетило пријатеље (42% прошле године), 28 процената је вријеме проводило у шетњама (30% лани), а 24 посто је ишло на скијање или клизање.

Знатно је порастао број Руса који су се одмарали код куће, са 18 процената прошле на 29 одсто ове године.

Скоро сваки пети Рус је радио за вријеме празника (21 посто), наводи Политика.

Чак 32 процената руских грађана идеалан зимски одмор везује за скијање или клизање, 22 одсто за посјете историјским мјестима и за излете, док за 21 посто идеалан зимски одмор представљају плаже и сунце.

Такође, 21 одсто испитаника је рекло да би вољели да проведу празнике са рођацима.

Центар за истраживање јавног мнијења је спровео анкету 11. јануара 2019. методом телефонских интервјуа 1.600 испитаника старости 18 година и више.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *