IN4S

IN4S portal

Kako se pijani Hrvat branio u tužilaštvu posle incidenta na beogradskom aerodromu

Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Državljanin Hrvatske Dominik H.T. (21) koji je juče u vidno alkoholisanom stanju galamio i vređao prolaznike na aerodromu „Nikola Tesla“, a potom na nacionalnoj osnovi grubo vređao vojna lica sa Vojnomedicinske akademije (VMA),  saslušan je danas u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, a Viši sud mu je kasnije odredio pritvor.

On se na saslušanju branio da se ne seća ničega, jer je bio pijan.

Dominiku H.T. se na teret stavlja krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.

Nakon saslušanja tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak da osumnjičenom odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva, saopšteno je iz tužilaštva.

Prema krivičnoj prijavi policijske stanice Surčin, Dominik je juče oko 1:20 časova ispred glavne zgrade na aerodromu „Nikola Tesla“ pijan ispuštao neartikulisane glasove, bacao se i valjao po trotoaru i vređao prolaznike rečima da će „pobiti sve Srpčiće“.

Zbog kršenja Zakona o javnom redu i miru priveden je u surčinsku policijsku stanicu, odakle je zbog velike alkoholisanosti prebačen na VMA, odeljenje za toksikologiju, gde mu je ustanovljeno da ima 1,75 promila alkohola u krvi.

Prilikom pružanja lekarske pomoći, Dominik H.T. se preteći i uvredljivo obratio prisutnim vojnim, unifomisanim licima, psujući im majku srpsku, uz to psujući srpski narod i državu Srbiju, pprenosi RT Balkan.

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Kako se pijani Hrvat branio u tužilaštvu posle incidenta na beogradskom aerodromu

  1. … i zbog ‘mira i prosperiteta’ u ‘regionu’ neki sudija poltron će ga pustiti isto kao što su pustili šiptarske teroriste onomad u Kraljevu.

    21

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *