ИН4С

ИН4С портал

Како је Кина по оцени ФБИ и МИ5 постала непријатељ број један?

1 min read
Амерички Боинг је остао празних руку, и починиоце „грешке“, уверен је Денда, морала је да сачека опомена.

фото: АФП 2022

Наш саговорник указује на чињеницу су непосредно пре обраћање поменутог двојца у којем је изнета листа кинеских непочинстава – од сајбер шпијунаже до мешања у конгресне изборе у Њујорку- три кинеске авиокомпаније склопиле уговор са Ербасом о куповини 292 путничка авиона вредан 37 милијарди долара.

Амерички Боинг остао празних руку

Амерички Боинг је остао празних руку, и починиоце „грешке“, уверен је Денда, морала је да сачека опомена.

„Боинг је пре пар година изашао са проценом да ће у наредних 20 година Кини бити потребо скоро 9.000 путничких авиона, а вредност уговора би била 1500 милијарди долара. Одмах је аларм засветлео црвеном бојом. Како је то Европа могла да уради а да Американци нису успели у свом послу“?

Дисциплиновање Европљана

У овом, како су западни медији рекли, неуобичајеном обраћању шефова обавештајних служби Денда разазнаје неколико ствари.

„САД и Велика Британија покушавају да дисциплинују Европљане који сарађују са Кином, прошире страх како би лакше обављали послове, и коначно, разраде стратешки концепта НАТО где је речено да је Кина системски ривал, противник и изазов НАТО“.

Јурење авети

То су опасни путеви на које, каже Денда, указују и Кинези у својим коментарима.

„Обавештајне агенције САД и Велике Британије се стављају у службу те војне офанзивне компоненте НАТО, што је опасно и поражавајуће по та демократска друштва. Кинези кажу да је НАТО тај који је системски и кључни изазов светском миру и безбедности, одбацују наводе представника обавештајних служби, истичући да се ради о потпуним измишљотинама и наравно у ироничном тону, кажу, јурењу демона или сенки. Они схватају да се ради о наставку притиска са крајњим циљем спречавање развоја Кине“, објашњава Денда и указујући на безидејност изнетих оптужби против Кине, подсећа да оне долазе из земаља којима је доказано да су свргавали Владе и правили немире од наше земље, преко арапског пролећа, Грузије и Украјине.

Контрола бизнис и академских кругова

Занимљиво, примећује, да су слушаоци двојице главних обавештајаца ФБИ и МИ6 били махом људи из бизнис и академских кругова.

„Они су њима скренули пажњу да јако морају да се чувају Кине јер краде на све стране и да би ти кругови требало да сарађују са ФБ и МИ5. Шта је то друго него контрола у распрострањеном тоталитарном поретку на Западу. Замислите када се и бизнисмени и академски кругови везују за обавештајне службе да би их оне наводно штитиле“.

Експеримент је пропао

Кина, опомиње Денда, није претња сама по себи, већ земља која се стално развија, и на којој нису успели да обаве експеримент трговинског рата. У акцији против Кине, обруч се, указује, стеже и око њихових савезника у азијско пацифичком региону.

„Они их стално држе у страху и напетости како ће Кина сада да нападне. Дакле реч је о старој излизаној формули ширењу страха и на њему прављења геополитичких распореда и војног јачања“.

Циљане поруке пред састанак Г20

Још једна ствар на коју наш саговорник указује је да се овакве тезе о малигном утицају Кине увек појављују пред неке важне скупове.

„Овакве приче појављују се у време одржавања састанка министара Г20 на Балију, у Индонезији, на којем се очекује сусрет америчког државног секретара Ентони Блинкена и кинеског министра спољних послова Ванг Јиа. На овај начин се врши додатни притисак према Кини у нади да је то добра погодбена карта у рукама Американаца“.

Кина неће пратити кораке Вашингтона

Кинези имају, каже Денда, спреман одговор. Најилустративнији, преузет са главног тока кинеских медија, каже да је Кина – Кина без обзира на помешане поруке које САД објављују.

<

„Нећемо бити збуњени или узнемирени њима. Ми ћемо наставити да радимо оно што радимо. Кина треба да објасни америчкој страни да се надамо да ћемо видети олакшање у односима између Вашингтона и Пекинга али нема шансе да одустанемо од наше суштине нити ћемо пратити кораке Вашингтона“.

Спутњик

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

 Прочитајте ЈОШ:

Владимир Пребирачевић: Слаб утицај НАТО пропагандиста у Србији

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

2 thoughts on “Како је Кина по оцени ФБИ и МИ5 постала непријатељ број један?

  1. Njemački DER SPIGEL, na naslovnici uz duhovitu karikaturu razmontiranog Borisa Đonsona ,pita DIE EINE LÜGE ZU VIEL ; pa navodi ,,Klovn je otišao,haos je ostao . Otrovno nasleđe Borisa Đonsona!”
    Njemci su bili nemilosrdni prema njemu u tekstu !

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!