Још две медаље за Србију

Млади спортисти Србије освојили су још две медаље на летњем Европском фестивалу младих (ЕYОФ) у грузијској престоници Тбилисију.jovana-obradovic

Џудисткиња Јована Обрадовић окитила се златним одличјем у категорији до 63 килограма, док је атлетичарка Катарина Секулић освојила бронзу у дисциплини 400 метара.

Обрадовићева је у финалу ипоном победила Украјинку Ирину Кријашевску, а Секулићева је истрчала 400 метара у времену 55,09 секунди, што је нови пионирски национални рекорд.

Са данашње две Србија на ЕYОФ-у има укупно седам медаља, од чега пет у атлетици и две у џудоу.

Претходно је Елзан Бибић освојио злато на 3.000 метара и сребро на 1.500, Тамара Мићевић сребро на 3.000 и 1.500, а џудисткиња Надежда Петровић бронзу у категорији до 48 килограма.