ИН4С

ИН4С портал

Јоксимовић можда у улози потпредседнице владе за ЕУ интеграције

Јадранка Јоксимовић, Фото: Марко Метлаш

Мало је вероватно да Јадранка Јоксимовић остане министарка за европске интеграције. Али, можда буде у улози потпредседнице владе, задужена за Европску унију, или као главна преговарачица Србије у односу на ЕУ, каже за Данас извор добро упућен у начин и процес формирања нове Владе Србије, који није желео да о томе званично говори, с обзиром на неизвесност крајњег исхода.

О томе да ли ће бити формирано министарство за Србе у дијаспори нисмо успели да добијемо потврду, иако се о томе увелико спекулише у јавности.

– У држави попут Србије, где је одавно поништена подела власти и где се великом брзином успоставља аутократски систем, именовање било које особе на функцију не значи готово ништа – каже за Данас Драган Поповић, директор Центра за практичну политику.

Сваки министар или други било изабрани, било постављени функционер, додаје саговорник нашег листа, искључиво је декор и завеса иза које се крије стварни доносилац одлука Александар Вучић.

– Зато се и често дешава да персонална политика одражава управо његове ставове према друштву и друштвеним проблемима. Јадранка Јоксимовић, бивша уредница радикалске Велике Србије, особа је која добро осликава суштину напредњачке власти и њихово неискрено преумљење од националиста и ратних хушкача ка модерним проевропским политичарима – истиче Поповић.

Како додаје, не зна да ли ће Јоксимовић остати на некој функцији, али свакако то неће утицати ни на шта у држави, нити би ови мали Вучићеви персонални игрокази требало да нас посебно занимају.

– Слична је ситуација и са унутрашњим уређењем Владе Србије, да ли ће се гасити или оснивати нове канцеларије, министарства или управе. Посебна канцеларија за дијаспору је увек, у свим владама у којима је постојала, служила за јефтину промоцију наопако схваћеног патриотизма. С обзиром на Вучићеву склоност да до крајности доведе сваку лошу одлуку или праксу претходних власти, очекујем спектакуларно лош резултат и евентуалне нове канцеларије за дијаспору – закључује Драган Поповић.

Извор: данас.рс

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *