Јокић: Желио сам да промијеним ритам утакмице, не да повриједим Пејна

Кошаркаш Денвера Никола Јокић рекао је да је фаулом над Камероном Пејном желио да промијени ритам утакмице и да му није била намјера да повриједи играча Финикса.

Желио сам да промијеним ритам утакмице, да дам свом тиму енергије, покушао сам да направим јачи фаул. Јесам ли га ударио? Не знам. Извињавам се ако јесам. Није ми намјера била да га повриједим или да га намјерно ударим у главу”, рекао је Јокић.

Кошаркаши Денвера елиминисани су у полуфиналу плеј-офа Западне конференције, пошто су прошле ноћи изгубили и четврту утакмицу од Финикса, овог пута са 125:118.

Најкориснији играч НБА лиге је искључен 3:52 минута прије краја треће четвртине због грубог фаула над Камероном Пејном.

Денвер је у тим тренуцима губио са 83:75 и после једног неуспјешног напада Јокић је изнервиран ударио кошаркаша Финикса након чега су му судије показале пут у свлачионицу.

Био сам шокиран. И даље сам шокиран што су избацили МВП-ија лиге„, рекао је тренер Денвера Мајкл Мелон.

Након фаула Јокића услиједила је гужва на терену. Девин Букер се унио у лице српском кошаркашу, умијешали су се и остали играчи оба тима, али се ситуација брзо смирила.

Била је ово емотивна утакмица… Само сам бранио свог саиграча, то је било то. Видио сам после да се извинио Камерону. Играо сам против Јокића више пута, знам да није злонамјеран играч„, рекао је Букер.