Јокић – „човјек кога је немогуће чувати“ (ВИДЕО)

Српски кошаркаш је и на трећем узастопном мечу забележио "дабл-дабл". Конкретно, постигао је 21 поен уз 14 скокова, и све то за 28 минута.

Кошаркаши Денвера забележили су други тријумф у гостима заредом. Прво је „пала“ Атланта, а синоћ и Бруклин убедљивим резултатом – 124:111.

Један од најважнијих фактора победе, што више и не чуди, била је и одлична игра Николе Јокића.

Српски кошаркаш је и на трећем узастопном мечу забележио „дабл-дабл“. Конкретно, постигао је 21 поен уз 14 скокова, и све то за 28 минута.

Јокић је забележио и четири асистенције – а он ако није додавао, као да није ни играо – што би се рекло „у његовом стилу“, и имао по једну блокаду и украдену лопту. Из игре је шутирао 9 од 16. Јокић је све ближи форми с краја прошле сезоне, а очигледно је да је на почетку ове агресивнији у скоку, пошто је тренутно седми скакач целе лиге.

Утакмица иначе није почела тако лепо за Денвер. Губили су на полувремену, мучили се, а у трећој четвртини упалила се машина (19 разлике за Денвер) и после је рутински утакмица приведена крају.

Поред Јокића, у редовима Нагетса истакли су се Џамал Мареј са 26 поена, Вилсон Чендлер са 18 и Емануел Мудиеј са 15. На другој страни, најбољи су били Спенсер Динвиди са 22 и Рондеј Холис-Џеферсон са 18.