ИН4С

ИН4С портал

Истрага о убиству Кликовица: Инспектори трагају за црвеним голфом

1 min read
Истражитељи су затекли тијело Кликовца у аутомобилу и увиђајем утврдили да је у њега испаљено чак пет хитаца калибра 9 милиметара.

Убиство Кликовца, Фото: Побједа

Подгоричанин Саша Кликовац (38) убијен је јуче у 9.50 сати испред породичног ресторана “Код Црногорца” на ријеци Цијевни, а до синоћ истражитељи нијесу успјели да уђу у траг осумњиченом за овај злочин, пише Побједа.

 

Како је Побједи незванично саопштено, јуче је на информативне разговоре приведено више безбједносно интересантних особа за које полиција сумња да би могли пружити ваљане информације о убиству Кликовца.

Истражитељи су затекли тијело Кликовца у аутомобилу и увиђајем утврдили да је у њега испаљено чак пет хитаца калибра 9 милиметара. Како је незванично саопштено Побједи, Кликовац је изашао из куће, ушао у аутомобил, а убрзо након тога чули су се пуцњи.

На основу прелиминарних налаза, истражитељи вјерују да је убица имао помагаче, али за сада није пронађен ниједан траг. Према сазнањима Побједе, полиција је прикупила оперативна сазнања да је претходних дана у близини куће Саше Кликовца примијећен црвени “голф” за који инспектори сумњају да има везе са организацијом овог злочина.

У оквиру извиђаја, инспектори су изузели видео-снимке са више локација које покривају локалитет на којем је Кликовац убијен, али и путева које је убица могао користити приликом бјекства, али није познато да ли је на неком од њих “усликан” убица.

Из полиције су казали да ће детаљном анализом садржаја видео-надзора покушати да идентификују убицу. Полиција је јуче након убиства Кликовца блокирала све прилазе Зети и “предузела интензивне мјере и радње у циљу расвјетљавања овог догађаја и идентификовања починиоца овог дјела”.

Кликовац се у полицијским евиденцијама водио као безбједносно интересантна особа, близак Радославу и Видоју Станишићу који слове за вође “загоричке групе”. Хапшен је и осуђиван због напада на полицајце, недозвољеног држања оружја, изнуде, припадништва хакерској криминалној групи која је скидала новац са иностраних рачуна.

Кликовцу су посљедњи пут лисице стављене 11. априла због кршења мјере забране присуства и задржавања на јавном мјесту и непоступања по здравственим прописима за сузбијање опасне заразне болести. Два мјесеца раније, 6. фебруара Кликовац је ухапшен након што су ДНК анализе показале да је пиштољ пронађен у машини за прање суђа у породичној кући његовој, а не његових родитеља који су добровољним пријављивањем полицији покушали да преузму синовљеву кривицу.

Име Саше Кликовца први пут се у јавности помиње у љето 2012. године, када је ухапшен у полицијској акцији “Фокус” као члан седмочлане криминалне групе на чијем су челу су били стручњак за рачунарске преваре Милош Чујовић и Никола Марковић.

Током суђења утврђено је да је група банкарске рачуне неколико страних држављана олакшала за скоро миллион еура, због чега су осуђени на укупно 11година и седам мјесеци затвора.

Кликовац је у јулу 2016. године заједно са Видојем Станишићем, старлетом Сорајом Вучелић и њеном другарицом Александром Сашком Кораћ из Београда привођен на информативни разговор у зграду тиватске полиције због непрописног паркирања “БМW X6” никшићких таблица, којим је њих четворо стигло у Порто Монтенегро и притужби да су покушали да уђу у један од луксузних базена у Порто Монтенегру, иако им је то обезбјеђење бранило

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Истрага о убиству Кликовица: Инспектори трагају за црвеним голфом

  1. TVIDOJE VOLI BAZENE ,U STANJU JE ZA RAD BAZENA DA PREBIJE BLAHAKNICARKU I ČISTAVICU NA BAZENU ,JUNACINA NAŠA TVIDOJE!
    .MILOST ZA TVIDOJA!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *