Исписана историја! Мбапе престигао Пелеа, Жиру прескочио Анрија! Пољска немоћна против шампиона

Фудбалери Француске и Пољске борили су се данас за трећу од осам карата које воде у четвртфинале Светског првенства у Катару.

На крају, за њу се након убедљивог тријумфа од 3:1 изборила селекција актуелног светског првака, па су тако „триколори“ наставили свој поход ка одбрани трона.

Сама увертира утакмице била је потпуно очекивана. Французи су држали посед, покушавали да пробију бедем испред гола, тежиште игре било је константно на половини Пољака. Опсада гола Шченсног, Левандовски и дружина готово да нису могли да пипну лопту, а преживели су и велики промашај Оливијеа Жируа.

Обрукао се фудбалер Милана у том 29. минуту, одлично проигравање Гризмана и Жиру промашује чист зицер! Пропала је тада највећа шанса за „галске петлове“.

А онда… велика шанса за ривала, хаос у казненом простору Француске. Пољаци три пута шутирају, Зиелински, па Франковски, па Кеш, и сва три пута триколи успевају да се спасу. Прво Лорис, па блок, па интервенција са гол линије.

Играо се затим 44. минут и како то у фудбалу обично бива, одмах казна са промашаје Пољака.

Оливије Жиру матира Шченсног, и 52. голом за репрезентацију престиже и легендарног Тијерија Анрија по броју погодака у националном дресу Француске.

Један од најпотцењенијих голгетера данашњинице тако је постао најбољи стрелац у историји триколора.

А онда, након великог одмора, па повратка из свлачионица, потпуно је опао темпо утакмице, ипак вредело је чекати.

Уследио је страшан гол Килијана Мбапеа у 74. минуту! Примио је лопту у шеснаестерцу чудесни Килијан и онда ударац суровог финишера цепа мрежу Пољака. Био је то његов осми гол на Мундијалима, чиме је престигао и легендарног Пелеа, као играч са највећим бројем голова на првенствима света, а да су они постигнути до 24. године.

У финишу је уследио још један гол Килијана Мбапеа којим је показао своју класу, још једна демонстрација шутерских сопособности какве тешко да неко поседује у овом тренутку у свету фудбала.

Коначних 3:1 са беле тачке, практично последњим додиром лопте поставио је Роберт Левандовски.

Дешан и екипа сада могу да се опусте и мирно посматрају меч између Сенегала и Енглеске, јер ће управо тај сусрет одредити ко ће им бити противник у четвртфиналу Мундијала у Катару.