ИН4С

ИН4С портал

„Интелектуалци“ СДП-у и ДПС-у: Одлучно захтијевамо, на темељима спаљених гума са Белведера, престаните са свађом

1 min read
Више од два мјесеца након локалних избора на Цетињу, одржаних 5. децембра 2021. године, није конституисан локални парламент.

Више од два мјесеца након локалних избора на Цетињу, одржаних 5. децембра 2021. године, није конституисан локални парламент. Да до тога неће доћи у догледно вријеме потврђују и најновије невоље у „рају“, на релацији СДП – ДПС. Проблем је настао јер ове двије до јуче „сестре“ партије, не могу да се договоре око мјеста градоначелника, па чак ни око тога ко је „црногорскија“ партија.

Да сакрију „прљави веш“, у како они за себе воле да кажу „суверенистичком блоку“, покушали су квази интелектуалци и квази грађански активисти, саопштењем у којем чак и за међусобне свађе, оптужују Српску православну Цркву.

„Док суверенистичке партије на Цетињу воде битку око фотеље градоначелника, правдајући то и једни и други принципијелним ставовима, Црква Србије и њени експоненти Демократе и УРА се надају да ће нечији апетити за влашћу порасти до те мјере да глад утоле на окупационом вагану.“, кажу „интелектуалци“ у свом саопштењу

Одлучно од вас захтијевамо да на темељу оних вриједности које су нас све окупиле на Белведеру, одустанете од досадашњег наступа и међусобних захтјева.

„Нас се не тиче хоће ли градоначелник бити из реда ДПС-а или СДП-а, већ хоће ли се недоличним калкулацијама – усљед очите неспособности да дође до договора – власт формирати уз подршку партија које у скуту држи намјесник Цркве Србије у Цетињскоме манастиру Јован Мићовић, који је преузео улогу скадарскога везира у гладним годинама које су сатирале Црну Гору“, наводе „грађански“, „нестраначки“ активисти

На крају саопштења, супротно ставовима на државном нивоу, ова „група грађана“ позива на понављање избора: “Ако између суверенистичких партија на Цетињу нема договора, онда су избори једино рјешење.“

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

Прочитајте ЈОШ:

„Рампа“ у Општини Плав за црногорску капу са 4С: Домар Дамир Крцић забрањује уласке

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

24 thoughts on “„Интелектуалци“ СДП-у и ДПС-у: Одлучно захтијевамо, на темељима спаљених гума са Белведера, престаните са свађом

    1. Tacno, Samonovo nije jama vec centralni kolektor, i u njega ima mjesta za jos 100 slicnih istomisljenika . Vise ih i nema , ostatak slicnih je za ludnicu.

      11
      17
  1. Čini mi se da je ovo saopštenje pisano iz jednog živopisnog mjesta u predgrađu Kotora. Mislio sam da su tamo pojedinima zabranjeni laptopovi i smartfoni, očigledan propust dežurnog doktora.

    30
    25
  2. narode pogledajte jucerasnji snimk grdjana cetinja na rtv ceinje i bice svam sve jasno . znaju li ovi kreteni na slici da je dps vlast opustosila vlast po naredjenju mila djukanovica .12 preduzecaje zatvorio i na njih stavio 12 vjenceva znaju li da se iz cetinja masovnobjezi u inostranstvo trbuho za kruhom znajuli ovi nepomenici da su se cetinjani izmedju sebe poubijali i to omladina radi plijena oko droge i stvoreni su klanovi a to je sve milo rezira peko svojih narko kartela . znaju cetinjani kakvo je cetinje nekad bilo rece vam onaj momak juce . ono je slika i prilika i za mi je sto na mene ne nalecese ja bih t blje obrazlozio . znaju li ove bitange nasici da je rukovodstvo bivse sa bogdanovicm blazicem i ostalim predstavnicima javnih preduzeca i lokalne samouprave napravili 37 miliona eura . evo njima kad su tako sposobni da oni rukovode cetinjem i da mu povrate staru slavu . cetinje je mrtvo ljudi , cetije je grad dilera droge , cetinje grad pewraca para koji rade za milove tajkune podizuci pare iz banaka za fiktivne firme , cetinje je grad sa najvecim brojem nervno oboljelih sto od korone sto od nemastine . ponovo pozovite sasu berkuljana tehnicara i radnika iz muzeja koji je otkrio pljacku vijeka iz cetinjskih muzeja , a to je da s svih ovih godina iz muzeja nestali iliukradeni oko 9000 eksponata i to je bogdanovic htio dazataska . nema toga covjeka ni partije koja vise moze spasiti nekadsnji najljepsi moj grad na svijetu . sve mozete vidjeti na jucerasnjem snimku tj anketi medju gradjanima . ida porucim djuraskovicu ne sklapaj koaliciju sa onima koji su potpuno opustosili cetinje nego sa gradjanima jer ste dali rijec . ne izdajte narod cetinja ka onaizdajnik narodne volje doktor gazivoda anesteziolog .znaci rtv cetinje od juce .

    21
    19
  3. Запад је отписао ДПС и не постоји могућност да се врате нити одрже. Нови “ играч“ је Дритан. Нажалост сталним држањем у страху Срба у Црној Гори од некаквог поновног враћања ДПС-а и Мила успевају да држе Црну Гору под својом контролом. Интересантно је да је ситуација идентична ка што је била у Србији након 5 октобра. Упорно су плашили Србе од повратка СПС-а и мрачних деведесетих обећавајући евро-афро интеграције, демократију итд док су лидери ДОС-а са минималном подршком грађана владали и пљчкали.

    21
    28
  4. Imaju i u Srbiji, i u BIH takve, mozda ne bi bilo lose da ih sve skupimo, naselimo u nekoj oblasti i nek tamo pametuju. Ovako je veliki problem jer svi oni pametuju na nas racun i za nase pare. Intelektualci, birokratski plankton, politicari, savetnici, NVO… a bre, od cega svi oni zive, pa crncim kao konj i nemam nista a ovi samo tvituju a zive mnogo bolje od moje porodice, pa dosta bre. Nije cudo da su oni sa Cetinja za nezavisnost kad svi rade za drzavu i mi ih hranimo za njihov nerad. Pre su svi rintali u Obodinu, ovako je ocigledno bolje, svi su bitni i svi su kao neki intelektualci.

    11
    20
  5. Tačno Sao Herceg i Boka, rešenje za mir, tako će i biti, a ovi veličaju paljenje guma, sačuvaj Bože, i bez dodatka ružnoga

    26
    35
  6. Dobro je da ovakvi postoje, samo ce nstanuti problem ako na njihovo mjesto dodju

    pametniji intelegentniji i kulturniji ,s istim ciljevima!

    23
    34
    1. Приметно је д нико на слици није опрао ни браду ни косу месецима. Криза?

      10
      15
  7. Хаха шупак елита уз Монтепркна у заносу лажног патриотизма нашла изговор да рекламира пирели гуме.

    43
    35
  8. pogledajte ove morone.Pa ne znam koja bi im drzava pridavala,bilo kakav znacaj.Sami njihov izgled govori,da se radi o debilnim licnostima.Nedaj boze ,da ih neko dijete sretne na seotskom putu.Jamcim,da bi se prestravilo.

    38
    36
  9. Samo SAO Stara Hercegovina i Boka, samo to je lijek za ove bitange, čankolize, neradnike i vucibatine.
    Svakakav se QC zapasa zvanjem takozvanog „intelektualci“

    36
    37

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy