Инциденти на мечу у Тузима: Због ДПС-а туча на трибинима

Група младића албанске националности је гласно негодовала након ове свађе порукама да им не пада на памет да гласају ДПС и да их неће уплашити.

Узаврела политичка атмосфера у Тузима, пред сјутрашње изборе, кулминирала је и на трибинама стадиона Дечића, за вријеме данашње фудбалске утакмице Прве лиге.

Како нам је потврђено из више извора, на полувремену утакмице између Дечића и Кома, дошло је до инцидента и туче на трибинама између више лица албанске националности, због избора и политичког опредјељења.

Више од пет минута трајала је свађа, затим и физички насртаји, које је полиција смирила тако што је два лица ухапсила и одвела у станицу полиције. У свађи је учествовало 7-8 лица, а како сазнајемо од очевидаца, „зараћене“ стране су се посвађале око ДПС-а и албанских партија.

Један од актера свађе је потенцирао, на полувремену утакмице, да ће сјутрашње гласање показати ко је патриота а ко није и, да треба гласати националне странке. Тада је кренуо метеж, прозивке и тешке ријечи. У свађу су се умијешале још двије особе, а сви актери инцидента а затим и физичког напада су особе старије од 50 година. Након ријечи услиједио је и физички обрачун: актери су се дохватили за ревере, кренула је гужва а затим и ударци које су размијенили у општем метежу.

Током меча биле су присутне тензије и на самим трибинама, али не због утакмице које се играла, већ због изборне утакмице.

Група младића албанске националности је гласно негодовала након ове свађе порукама да им не пада на памет да гласају ДПС и да их неће уплашити. Један од њих је коментарисао током меча да ће судија продужити утакмицу за 5 минута јер је ДПС под бројем 5 на изборној листи да би на тај начин послали поруку гледаоцима кога да заокруже на изборима. Случајно или не, утакмица је продужена за 5 минута уз гласно негодовање већег дијела гледалаца који навијају за домаћи Дечић, иако им је одговарало да меч траје дуже због неповољног резултата њихових љубимаца.

2 thoughts on “Инциденти на мечу у Тузима: Због ДПС-а туча на трибинима

1. Туча је код Черногораца и Албанаца највиши степен демократског општења. Много, много слична бића.

2. Пуна подршка за ове Албанце. Нема логике да од Албанаца тражи Мило да не гласају за Албанце но њихове слуге…што би прерадупаштету,виршлу,када имају непрерађени оригинал..хахха