ИН4С

ИН4С портал

И за Поповића је Нено Калуђеровић прогањани национални прегалац и жртва великосрпске власти!

1 min read

Милорад Поповић; фото: М: Бабовић/ЦДМ

Јутрошња „поњава“ од колумне која је осванула на Антени М у режији дугогодишњег Ђукановићевог надничара Милорада Мија Поповића у којој је, видно забринут за судбину остатка остатака криминалне Црне Горе и њених „корифеја“ из сфере политике и медија, још један је вапај у празно организоване криминално-медијске структуре која је деценијама држала државу заробљеном.

Поповић поручује, између осталог, да такозвана великосрпска идеологија, упркос страшних губитака деведесетих година прошлог вијека, није потпуно поражена, њени протагонисти и даље мисле да су циљеви били корисни и легитимни, а да је пораз само сплет међународних околности и унутрашњих слабости.

„У том контексту, „губитак“ Црне Горе 2006. године сматрају највећим националним поразом: погубнијим од оних у Хрватској и на Косову. Јер, у свим плановима и стратешким документима, од Илије Гарашанина, Црна Гора је због изласка на Јадранско море, Његоша, пет вјекова црногорског отпора Османској империји, када је српска историја табула раса, есенција замишљеног „српског света““, сматра Поповић који прекорава актуелну опозицију што ћути на „прогон Катнића, Чађеновића, Лазовића, Јелене Перовић, В. Вукотића, Б. Вујовића, З. Вукчевића…“.

Интересантно, статус прогањаног националног борца, поред наведених, Поповић додјељује и оптуженом убици и организатору акције спаљивања лешева по Ловћену.

Да, ријеч је о Нену Калуђеровићу!

Ненад Нено Калуђеровић током протеста на Цетињу, Фото: Шутерсток

Он истиче да је све то осоколило полицијско-тужилачку хунту, односно њихове шефове у Москви и Београду, да крену у коначни обрачун са свим који су на њиховом списку инкриминисаних имена.

А на том списку је, ето, и Нено Калуђеровић које Поповић сврстава у ред некаквих дисидената јер, како истиче он, „сваки отпор великосрпству заслужује похвалу“.

Не требамо подсјећати да је први са овом схизофреном поруком у јавност изашао Аднан Чигрић.

Међутим, прије него ли иступи са планом реорганизације и борбе ове криминалне хоботнице, Поповић поручује да само „организовани отпор може спријечити асимилацију Црногораца и очувати грађанску суштину друштва и државе“.

Да ли у том „организованом отпору“ рачуна и Нена Калуђеровића, остаје нам да видимо.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “И за Поповића је Нено Калуђеровић прогањани национални прегалац и жртва великосрпске власти!

  1. Не могу да верујем да оваква врста људи има образа да се појави међу људе. Толико понизности и пакости на једном мјесту нормалан човек не може да издржи али овакве ЉИГЕ то сматрају својом позитивном страном. Дали овакве минијатуре имају икога свога да им скрене пажњу на његова блебетања.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *