IN4S

IN4S portal

Sinđelić otkrio imena svih učesnika tzv. planiranog napada u CG?

Dok se režimski mediji bave prepisivanje tuđih medijskih spinova i prenošenjem izjava crnogorskih zvaničnika po pitanju pokušaja atentata na Mila Đukanovića mi ćemo sa našim čitaocima podeliti nešto više od toga.

Dok se režimski mediji bave prepisivanje tuđih medijskih spinova i prenošenjem izjava crnogorskih zvaničnika po pitanju pokušaja atentata na Mila Đukanovića mi ćemo sa našim čitaocima podeliti nešto više od toga.

Dvojica organizatora kriminalne grupe koja je navodno pripremala terorističke napade, Aleksandar Sinđelić i Bratislav Dikić, saslušavani su odvojeno prethodna dva dana, a kako saznajemo piše da je Sinđelić istražiteljima otkrio imena svih osoba iz Crne Gore i Srbije koje su u to bile uključene.

Sve se radi na nivou spektakla gde se gledalištu treba konstantno skretati pažnja sa bitnih na nebitne stvari svakodnevnim bombastičnim naslovima što za posledicu prirodno ima prezasićenost i pasiviziranje stanovništa radi lakšeg održavanje statusa kvo.

Istražitelji terete Sinđelića i Dikića da su sa 13 osoba imali do detalja razrađenu šemu sa jasnim ulogama i zadacima kako da krenu u izazivanje nereda i „osvajanje crnogorskih institucija nakon što se 16. oktobra zatvore biračka mesta, a pristalice opozicije okupe ispred zgrade parlamenta, kako je bilo najavljeno.

Pozivajući se na više izvora, podgorički dnevnik piše da je Dikić u utorak saslušan u Tužilaštvu, a Sinđelić juče u istražnom zatvoru u Spužu.

Saslušanje nekadašnjeg pripadnika srpskih vojnih i paravojnih formacija i bivšeg zatvorenika iz Niša Aleksandra Sinđelića trajalo je nekoliko sati, posle čega je tužilac otišao iz zatvora sa, kako se tvrdi, potpunijim dokazima.

Sinđelić je ispitivan i dan ranije, što potvrđuje njegovu spremnost na saradnju sa Tužilaštvom, a time i mogućnost o sporazumnom priznanju krivice.

Specijalni tužilac Saša Čađenović nekoliko puta je saslušao i bivšeg šefa Žandarmerije Bratislava Dikića o vezama sa osobama koje se terete da su bile članovi njegove i Sinđelićeve organizacije.

Osim Dikića i Sinđelića, u pritvoru su i Kristina Hristić (39) iz Paraćina, Branka Milić (61) iz Novog Sada, Milan Dušić (59) zvani Paki ili Pacov i Dragan Maksić zvani Maksa (50) iz Beograda, Srboljub Đorđević (52) iz Grocke, Aleksandar Čurović (33), Aleksandar Aleksić (42), Nikola Đurić (34), Siniša Cetković (37), Dejan Stanojević zvani Gorila (42), Miloš Aćimović (26), Ivica Matić (36) i Perica Andrić (39), svi iz Šapca.

Igrati na pokušaj atentata u trenucima izbora i izborne šutnje u Crnoj Gori je prvoklasna manipulacija koja treba osigurati “pravi” rezulta na izborima. Međutim krajnji cilj te operacije je puno širi.

Mnogi lokalni i regionalni mediji već su ubedili dobar deo svog čitateljstva da iza pokušaja “atentata” na Mila Đukanovića stoje Srbi i Rusi jedino što za takve tvrdnje još uvek ne postoje materijalni dokazi osim verbalnih aklamacija predstavnika režima Mila Đukanovića.

Za sada krunski svedok ovog navodnog pokušaja atentata na crnogorskog premijera Mila Đukanovića je izvesni Aleksandar Sinđelić koga još nazivaju i Alija Sinđelić. Sinđelić je pre desetak godina robijao u Spužu kada je zavrbovan za ANB Crne Gore.

Srpska služba bezbednosti (BIA) bi trebalo da traži nazad od Crne Gore Aleksandra Sinđelića kako bi se rasvetlila pozadina ovog slučaja, ali sudeći po tome da srpska služba kao takva ovih dana ne postoji, do toga verovatno u skorije vreme neće ni doći.

Podjelite tekst putem:

5 thoughts on “Sinđelić otkrio imena svih učesnika tzv. planiranog napada u CG?

  1. Poslali su ovoj bradatoj gnjidi na nagodbu u Beograd GSDT Katnića i pride vladin avion i doveli ga u Spuž da bi za pare „otkrio sva imena“ učesnika velike zavjere protiv Đukanovića i Crne Gore. Posle će, kao svjedok sardnik malo odležati i poći da troši pare, dio kojih mu je već uplaćen od strane Đukanovićevih prijatelja iz kriminalnog miljea.
    Tu je i Dikić, igrač iz istog tima, koji će takođe da se nagodi i prizna krivicu, a ostaje da se vidi da li je ko iz Crne Gore upao u zamku ovih saradnika crnogorske državne betbjednosti. Bojim se da jeste.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *