Гаспарич: Позитивна, СДП и ПзП за НАТО, СНП тражи консензус у странци
1 min read
Амбасадор Словеније у Црној Гори Владимир Гаспарич казао је да је поводом чланства Црне Горе у НАТО имао комуникацију са свим странкама, те да је Позитивна Црна Гора дефинитовно за улазак и у том смислу је, као и Социјалдемократска партија, врло државотворна.
Он је навео да Социјалистичка народна партија тражи консензус у странци, док је Покрет за промјене за улазак у НАТО.
Према његовим ријечима, Нова српска демократија највише је била против чланства Црне Горе у НАТО.
„Демократски фронт тражи референдум, иако није јасно како би се он организовао. Прво треба да добијете позив, јер иначе нема смисла радити референдум. Није јасно да ли је то озбиљан план или само опструкција. Можда је Нова српска демократија највише била против“, рекао је Гаспарич „Вијестима“.
Врх власти зна шта мора да уради у АНБ-у
Амбасадор Словеније је казао да људи из врха црногорске власти знају шта треба урадити у области реформи обавјештајних служби, те да им је то из врха НАТО-а јасно поручено.
„НАТО чини 28 држава и генерални секретар Андрес фог Расумусен је након састанака министара казао њихов став. Колико ја разумијем врло је јасно пренијето шта треба да се уради. Вашој влади је то потпуно јасно“, казао је Гаспарич одговарајући на питање шта, након поруке министара чланица НАТО-а, Црна Гора треба да уради на реформи обавјештајних служби.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


EU je jedinstvena, ovako nesto se nije dalo ni zamisliti a ne da neko uradi, ,sada je to stvarnost.,a buducnost ??????????????
http://www.youtube.com/watch?v=P3nnDt1o_gQ
Ово што Гаспарич ради се зове грубо мијешање у унутрашње ствари Црне Горе и подваљивање СНП-у као јединој политичкој странци уз НОВУ која је јавно против приступања Црне Горе НАТО-у.
За мене Гаспарич није нкаква „екселенција“ већ човјек Запада на задатку у Црној Гори који се боји заједничког политичког дјеловања СНП-а и НОВЕ.
Sta rade ovi prevaranti iz snp kukala nam majka gdje je sad rusija sram vas bilo
Znači, u SNP-u jača struja za NATO, a uoči lokalnih izbora pričali su o Rusiji. Kakvi su to podlaci i manipulatori, dobro je što je ovaj ambasador kazao o čemu se priča na ovim sastancima, jer bi nas SNP i dalje lagao i manipulisao. Nikad više za SNP
Gasparicu, ovo se u diplomatskoj praksi zove – brutalno mijesanje u unutrasnja pitanja druge drzave. Da li si ti placen od crnogorskog rezima za ovaj nastup i ovakav rad? Ako nisi, ko te ovlastio da ovo radis?
Da je drzave, posle ovog nastupa bi proglasila ovog nepozeljnim u zemlji, ali nema drzave jer je to provizorijum.
Ovaj se ocigledno javlja pritiskom na koruptivni taster, jer treba odrzati pricu o NATO zivom po svaku cijenu. Samo da se ne prica o ostalim, za zivot gradjana sustinski vaznim stvarima.
Извињавам се екселенцији, али прилично ступидан наступ. Не само због покушаја баналне класификације за-против и очигледног несналажења, него највише због овог ”Прво треба да добијете позив, јер иначе нема смисла радити референдум”.
Ово је тотална будалаштина. Ствари се наравно могу посматрати и на овај начин: Нема смисла упућивати позив неком ко се већ изјаснио против.
И помиње ”опструкцију” од стране НОВЕ? Какву опструкцију, па они су против уласка у НАТО – шта је ту нејасно и зачуђујуће.
”Демократски фронт тражи референдум, иако није јасно како би се он организовао.”
Гашпаричу није јасно како би се организовао референдум?! А да мало приупита у матичној дежели да му они објасне како су они тамо, у тој далекој и очигледно непознатој земљи и примјеру, организовали?
Сраман интервју, али много више глуп него сраман.