ИН4С

ИН4С портал

(ФОТО) Гренел на литургији у Храму Светог Саве у Милвокију

1 min read
Специјални изасланик америчког председника за дијалог Београда и Приштине Ричард Гренел присуствовао је литургији у Храму Светог Саве у Милвокију, коју је служио старешина храма, протојереј ставрофор Драган Велеушић

Специјални изасланик америчког председника за дијалог Београда и Приштине Ричард Гренел присуствовао је литургији у Храму Светог Саве у Милвокију, коју је служио старешина храма, протојереј ставрофор Драган Велеушић.

Иницијатија „Срби за Трампа 2020“ огранизовала је посету Ричарда Гренела Храму Светог Саве у Милвокију, као и његове јучерашње сусрете с представницима српске заједнице из две савезне државе – Висконсин и Илиноис.

Представница те Иницијативе Олга Раваси рекла је за Танјуг да је „за данас била предвиђена само посета цркви, чиме је крунисан успешан викенд с амбасадором Гренелом“.

„И председник Трамп је јуче дошао у Висконсин и иде се даље, приватни заједнички састанци су одржани у петак, а најважнији с истакнутим представницима заједнице у суботу“, рекла је она.

Гренел је током јучерашњег разговора с представницима српске заједнице у „српској кући“ пренео речи председника САД Доналда Трампа да је Споразум из Вашингтона био тежак и да су узбуђени због његове примене.

Такође, Гренел је пренео и мишљење да политика „око Косова“ Трамповог противкандидата на изборима 3. новембра Џоа Бајдена неће ићи у жељеном правцу.

„Знамо тачно где ће Бајденова администрација ићи, то је правац који не желимо“, рекао је Гренел. Додао је и да је Бела кућа поносна што је две стране довела за сто да причају о економији, управо о ономе што Трамп зна најбоље.

„Трамп ће у Србију ићи када поново победи“

Гренел је подсетио на позив председника Србије Александра Вучића упућен Трампу да посети Београд и да је Трамп одговорио да ће ићи као председник, када поново победи.

„Он је да сада радио за вас, и сада је време да радите за њега“, поручио је Гренел и позвао америчке Србе да гласају, јер како је рекао „ви можете направити разлику“.

Током приватних састанака са представницима српско-америчке заједнице из Чикага и Милвокија, Гренела и српске заједнице било је речи и о плановима за будућност, као и о виталним питањима која се тичу Србије, српског народа и српског расејања.

Храм СПЦ који данас посетио Гренел је међу најлепшим у читавој српској дијаспори.

Изграђен је 1956. године у српско-византијском стилу, унутрашњост му је прекривена мозаицима, рађеним 35 година, вредним више од три милиона долара. Медији су их сврстали међу најопсежније у САД.

Старешина храма отац Драган Велеушић рекао је за Танјуг да су почаствовани Гренеловим доласком и што се састао са представницима „америчких“ Срба, баш у главном и највећем граду Висконсина у коме је српска заједница најбројнија, у оквиру предизборне кампање којој је јуче присуствовао и председник САД Доналд Трамп.

Иницијатива „Срби за Трампа“ саопштила је да је изузетно почаствована што је имала прилику да угости Ричарда Гренела у Храму Светог Саве у Милвокију.

Како је навела та иницијатива на Фејсбуку, старешина тог храма, протојереј ставрофор Драган Велеушић, поклонио је Гренелу књигу посвећену историји Српске православне цркве у Северној Америци.

Гренел је добио и флашу домаће шљивовице од домаћина, додаје се у објави на Фејсбуку.

„Захваљујемо амбасадору и председнику Трампу на љубазности, пријатељству и посвећености нашој српско-америчкој заједници“, поручили су и најавили пуну подршку избору председника Доналда Трампа.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

13 thoughts on “(ФОТО) Гренел на литургији у Храму Светог Саве у Милвокију

  1. Kakve veze ima ko sjedi, a ko stoji. Ljudi po Americi putuju po 2, nekada 3 sata da dodju na liturgiju sa porodicom. Ako ste vjernik u srcu, ne lazete, ne kradete, ne spijate, nije valjda grijeh sjesti tokom liturgije. Pomalo smo sitnicav I narod sa predrasudama. Brzi smo da osudimo druge.
    Gospodin Grenel je prijatelj nasem pravoslavnom narodu I predano radi na stabilizaciji Kosova. To je covjek koji zna istinu. Podrska za gospodina Grenela, I time za gospodina Trampa.

    6
    2
  2. Тако је Vunjasu , како ово може у демократској Америци . Званичник Беле куће на Светој Литургији у Православној Цркви ??? Ови црногорски камаради се зблажњавају кад ученици иду на Свету Литургију , кад будући Премиер Црне Горе љуби руку свом Митрополиту . Другови добијају зечититис кад се нови демократски Председник Скупштине Црне Горе Алекса Бечић заклиње у Парламенту и на крају дода : „ Тако ми Бог помогао“ .А комунистичка буржоазија доживљава шизофрене испаде кад Господин Бато Царевић освештава просторије општине Будва . Како то да их Америка не ангажује да се побрину за духовно узнемиравање грађана Америке : јеврејске , римокатоличке илити мухамеданске вјере , кад Амбасадор кога плаћају иде на правослану Свету Литургију .

    15
  3. „Можда још није касно поставити одлучно питање: у име чега неки провинцијски управљачи уопште присвајају себи право да подижу споменик једном подвижнику духа који је још за живота био грађанин света, кад нису у стању да обезбеде ни сасвим обичну, а камоли најширу подршку домаће културне јавности за тај подухват? Коме је то толико стало до једног споменика који тако очи гледнопротивречи својој сврси, који тако оштро раздваја и супротставља људе…“
    Михаило Ђурић о маузолеју на Ловћену.
    Шта рећи за наше стање духа данас код свију нас у дијаспори .Личност подразумијева слободу воље и морално држање, и зато је образ Божији у човеку његов личносни темељ и начело, као датост, а подобије Божије је могућност да се установи однос према Богу и оствари задатак са одређеним циљем – богоопштењем као приближавањем образа своме Праобразу. Бог даје човјеку заповијест. Заповијест је откривење у форми императива. Бог открива човеку Своју вољу којој овај треба да поверује на реч, као у оно што је добро. Заповест привидно ограничава човјека, али изнутра продубљује његово биће и открива нове могућности његовог моралног усавршавања – послушности Богу, а кроз послушност – хармоније са Богом.
    Зато у повијести о искушењу човјека видимо цијепање и деградацију његове свијести. Ђаво убеђује Еву да је заповијест Божија дата ради тога да људима одузме могућност да буду господари творевине и да стекну преимућства Божанства. Нас убјеђују да Косово није наше ,или ако је и наше да нам није потребно,отприлике велики дио који је напустио отаџбину се слаже још кда каже Трамп заједно с Меланијом онда се то мора преточити у будућем Уству Србије тако само да се не помиње једно ,шта нам као Србима ово треба:Право на самостално уређивање органа
    Члан 179.
    Аутономне покрајине, у складу са Уставом и статутом аутономне покрајине, а јединице локалне
    самоуправе, у складу са Уставом и законом, самостално прописују уређење и надлежност својих органа и
    јавних служби.
    То су непуна три реда писанога текста које нам онемогућавају да уђемо ? ни сами не знамо гдје!Па није тако страшно а и кажу што нам то треба,Албанци не знају српски језик а ко ће њих на то учити ако би остали у саставу Србије.
    Заузврата добиће Он неку слободу и Београд на води а ми државу без државе а Цркву без своје душе и истриске утврде, Лазар неће бити Косовски него Шиптраски, па нек нам је наздравље Срби!

    41
    1
    1. Седе у целој грчкој цркви, седе у Хиландару, седе у Дечанима. То не опредељује православца. „Православац“ воли да стоји у цркви 5 мин. за резање колача, дође два пута годишње у цркву, за славу стоји док свећа гори али се пред њом псује,пуши,причају неморалне ствари и највише воли другима да наће трун у оку јер нису довољно пр“авославни“ као он.

      35
      57
      1. Srbre: za vecinu stvari ste u pravu ali ja nisam pitala sa ironijom vec čisto informativno. Čak mislim da bi širenje tog običaja sjedenja u Srpskom pravoslavlju olaksalo našim ljudima slušanje liturgije i drugih obreda , naravno, ako bi bilo uz blagoslov crkve.

        21
        6
        1. То треба забранити !Ко не може да стоји а болестан је уреду али сједаљке никако,како сте ми модрени какао ћемо притрпљети нешто веће ако не можемо издржати стајати мало више од једног часа и наравно да не причамо измећу себе ,најбоље сточић кафу и цигарет зашто не кад може клупица може и послужење!

          18
          5
    2. Pravoslavne crkve su bile male i tijesne i zato se u njima nijesu postavljale klupe. Nije nikakav grijeh sjedati u crkvi. Ako ste vjernik znate šta je sjedalen, kad se u crkvi može sjesti a kad se mora stajati. Isto tako propisano je kad se smiju a kad ne vršiti metanije. Nije zgoreg proučiti Bogoslužbeni Tipik jer onda ne bi bilo nikakvih nedoumica i proizvoljnog tumačenja.

    3. Sede samo katolici. Grci jer nisu pravoslavni nego unijati kao i Ukrajina ali malo ko zna. Sve češće katedrale nazivaju crkvom. Šizmom 1968 dozvoljeno je da se katolik krsti, pričesti, ispoveda u pravoslavnoj crkvi i obrnuto a da ostane katolik tj u drugom slučaju pravoslavna. Ekumenizam na delu.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *