Филм Орловско гнијездо студента ФДУ Милије Шћепановића награђен у Лос Анђелесу
1 min read
Краткометражни филм Орловско гнијездо (The Eagle’s Nest) у режији нашег студента V године ФТВ режије – Милије Шћепановића, награђен је Специјалним признањем жирија (Special Jury Mention) на управо завршеном SEE Festu у Лос Анђелесу, у Америци.
Жири у саставу Чесли Хејмсфилд (Chesley Heymsfield), Ilan Vest (E’Ian West) i Tomas Palijer (Thomas Pallier) наградио је Шћепановићево остварење у категорији најбоље кратке фикције Best Short Fiction, у оквиру које је приказано преко 25 краткометражних филмова.
Главну награду у категорији најбољи кратки играни филм добио је канадски редитељ Toby Andris за филм Chiatura.
Краткометражно остварење Орловско гнијездо, а који је подржао Филмски центар Црне Горе на конкурсима за продукцију и филмове у производњи, до сада је приказано на преко 20 фестивала на пет континената, укључујући пројекције у: Италији, Америци, Грчкој, Србији, Француској, Русији, Сјеверној Македонији, Турској и Црној Гори. Приказан је и у оквиру такмичарске селекције престижног BOGOSHORTS фестивала (Богота, Колумбија), а који је један од најважнијих фестивала краткометражног филма у свијету, са OSCAR® qualifying лиценцом.
Филм је настао у продукцији Видеа Продуцтион, Биби Филм и Опен Боx студија и продуцената Биљане Вушовић и Илије Бркановића. Извршни продуцент је Немања Драговић, директор фотографије Драган Вилдовић, монтажер Наташа Пантић, костимограф Лина Лековић, сценограф Станислав Никичевић и Нусрет Ђокај, дизајн и обрада звука Александар Саша Брајовић, а аутори музике су Енес Тахировић и Игор Лазић Ниггор.
У филму играју: Пламен Брновић, Петар Кажић, Ана Вучковић, Јелена Гавриловић, Срђан Граховац и Славиша Грубиша.
Радња Орловског гнијезда одвија се у једном дану, током двадесет и четири часа, непосредно пред почетак НАТО интервенције на СР Југославију, 1999 године. Филм прати причу о одрастању посљедњег нараштаја тзв. Петар Пан генерације (миленијалаца) који ће својеврсну озлоглашеност, између осталог, зарадити захваљујући претјераној зависности од модерне технологије и брзог начина живота.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

