IN4S

IN4S portal

Erdogan: ŠOS alternativa za EU

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je da Turska u Šangajskoj organizaciji za saradnju (ŠOS) vidi realnu alternativu za članstvo u Evropskoj uniji.

„Nakon Bregzita, slične stvari mogu da se dese i u ostalim evropskim zemljama. Francuska priča o tome, Italija takođe. Zašto Turska ne postane član Šangajske petice? To sam rekao (predsedniku Rusije Vladimiru) Putinu i (predsedniku Kazahstana Nursultanu) Nazarbajevu i ostalim članicama te organizacije”, rekao je Erdogan novinarima tokom posete Pakistanu i Uzbekistanu, prenosi Tanjug pozivajući se na Tass i Habertuk televiziju.

On je dodao da bi Turskoj bilo prijatnije da radi sa Šangajskom organizacijom za saradnju, dok „EU odugovlači sa procesom pridruživanja”.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *