ИН4С

ИН4С портал

ЕП за младе: Србија наставила низ победа

Млада кошаркашка репрезентација Србије наставља са фантастичним играма на Европском првенству у Италији. После максималног учинка у првој фази такмичења, у истом ритму су наставили и у наредној рунди.

kosarkaska reprezentacija Srbije do 20 godina

У првом мечу друге фазе, у новоформираној групи Е су савладали Белгију са 76:74.

Белгијанци су боље започели меч и добили прву четвртину са 25:14, али су изабраници селектора Владимира Ђокића заиграли много чвршће у одбрани, почели са бољом игром у нападу и на полувреме отишли са нерешеним резултатом (34:34).

Сјајну игру из друге, пренели су у трећу четвртину. Углавном су преко Тејића, Загорца и Ребића постизали поене и у последњу деоницу ушли са осам поена предности (60:52). Чували су предност све завршнице меча, али је после промашаја Ребића и Тејића Емануел Лекомт “везао” четири поена и довео свој тим на свега један поен заостатка (71:72). Међутим, исти играч је затим направио фаул над Ребићем, а млади плејмејкер је остао присебан и погодио оба пенала на 56 секунди пре краја меча.

Све до десет секунди пре краја утакмице ни једни ни други нису успевали да пронађу пут то коша. Прво је Ракићевић направио фаул над Лекомтом, а један од најбољих играча Белгије је био непогрешив (73:74). Затим су одмах одлучили да направе фаул и да на линију пенала пошаљу Димитрија Давидовца.

Ипак, наше крило је било сигурно и реализовало је оба пенала (76:73). Да би спречили евентуалне продужетке, наши репрезентативци су четири секунде пре краја направили фаул, Лекомт је погодио прво, намерно промашио друго бацање, али је исти играч промашио и шут за победу, па је Србија забележила и четврти тријумф на такмичењу.

Најефикаснији у нашој селекцији су били Тејић (17 поена, осам скокова), Ребић који је дао 15 и Загорац са 13 поена и осам скокова.

Код Белгијанаца је Томас Акјазил дао 19, а пратили су га Винсент Кестелот са 15 и Лакомт са поеном мање.

Наредни меч Србија игра против Француске у среду (18.45).