ИН4С

ИН4С портал

Двоструки аршини Уставног суда: Бранки Милић час јесу прекршена људска права, час нијесу

1 min read
Уставни суд Црне Горе одбио је јуче уставну жалбу Бранке Милић, оцијенивши да јој нијесу прекршена људска права због вишемјесечног притвора.
Бранка Милић

Милић воде на саслушање

Уставни суд Црне Горе одбио је јуче уставну жалбу Бранке Милић, оцијенивши да јој нијесу прекршена људска права због вишемјесечног притвора.

Таква одлука Уставног суда је у супротности са ставом који је вијеће тог суд за одлучивање о уставним жалбама заузео прије неколико мјесеци, када је констатовано да су Бранки Милић прекршена људска права, односно да је потпуно нелегално у притвору.

Јучерашње одлука Уставног суда донијета је већином гласова свих судија. Таква одлука изазвала је оштро негодовање дијела судија, посебно када се узме у обзир да је Милићева већ на слободи и да су се о њеном пуштању из притвора позитивно изјаснили Виши и Апелациони суд, као и Специјално тужилаштво.

О Дикићу, Максићу, Душићу и Ђорђевићу, Уставни суд ће данас саопштити одлуку.

Подсјећамо, Бранка Милић се 11 мјесеци налазила у притвору због наводног учешћа у афери „Државни удар“. Након вишедневног штрајка глађу, она је 11. октобра пуштена из притвора, уз гаранције Митрополије црногорско-приморске да ће бити смјештана у манастиру Дуга и редовно долазити на суђење у Вишем суду.

Пуштању из Спужа претходила је одлука Уставног суда, који је констатовао да је Бранка Милић потпуно нелегално у притвору.

Одлуку о незаконитом притвору донијело је Вијеће Уставног суда за одлучивање о уставним жалбама у саставу предсједница Мевлида Муратовић и судије Миодраг Иличковић и Будимир Шћепановић.

У одлуци Уставног суда констатовано је да се притвор за Бранку Милић не може сматрати законитим. Такође, Уставни суд је оцијенио да не постоје аргументи из којих би се могло закључити да је Милић могла извршити кривично дјело које јој Тужилаштво ставља на терет. Ова одлука Уставног суда је донијета 31. маја, али је адвокатима уручена тек у другој половини септембра.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

5 thoughts on “Двоструки аршини Уставног суда: Бранки Милић час јесу прекршена људска права, час нијесу

  1. Ima ovdje dosta istine ,sto govre glasovi iz rupe,medjutim mene interesuje zasto Djuknovic bjezi u Emirate kad je Nato u Crnoj Gori,nece biti da radi kao Broz kada je pobjegao na Brione od Rusa 1948,jer je Broz imao razloga,zasto Milas ide tamo kad su saveznic stigli ovdje,ili ceka kao Broz sto je cekao na Vis 44 da ga Englezi dovedu u oslobodjeni Beograd, a Milo ceka da ga povedu za London,ili u Katangu?

  2. Kako se Banja stesala , viđi kako je bila debela a sad je šlang .
    Bolje joj je bilo da je plela čarape unucima i vezla goblene nego što je došla da ovđe izvodi revoluciju .
    Eno rusi dadoše azil Nikiću , znao sam da ga neće ostaviti na cjedilu , ipak te velike sile čuvaju svoje agente , tako bi utekli i ovi njihovi plaćenici ovđe no im oteše pasoše .
    Toliko o tome da rusi nijesu umješani u pokušaj terorističke nasilne promjene vlasti .

    1. U stvari, ako se uzme zlo naneto Milic Branki i drugovima – onda ova fotografija predstavlja smejuriju Milovog Zlochinachkog Udruzenja, koji ce kad tad morati da odgovara pred Pravim Sudom. Kako neko dole lepo primeti, samo pogledaj ove koji su hapsili Branku. Svezanu zenu, koja ima preko 60 godina, vodi 6 naoruzanih policajaca. Neki su imali kevlar kragnu i prsluk, a znali su da niko od uhapsenih nije imao oruzje. Znali su da je to bio LAZNI drzavni udar (ili da upotrebim njihovu formulaciju „udar u pokusaju“, t.j. „kobajagi drzavni udar“.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *