ИН4С

ИН4С портал

Дума: Кијевску власт пред војни суд

1 min read

ruska duma

Руска Дума саопштила је да власти у Кијеву чине ратне злочине и да треба да одговарају пред војним судом.

„Мислим да је то организована криминална група која се тако и понаша од самог почетка и чини ратне злочине“, рекла је предсjедница комитета за безбjедност Думе, Ирина Јароваја, преноси Итар-Тасс.

Она сматра да било каква подршка самопроглашеним властима у Кијеву, које су наредиле истребљење сопственог народа значи пристајање на масовно убијање људи.

Замjеник предсjедника Думе Сергеј Неверов је увjерен да нема оправдања за оно што се догодило у Славјанску, Краматорску и Одеси, преноси Итар-Тасс.

Он је додао да је ужасно то што грађански рат у Украјини подржава Запад, који је врло брзо заборавио на људска права и демократске вриједности за које се ЕУ и САД, како тврде, залажу.

У сукобима на улицама Одесе погинуло је 46 људи, а више од 200 је затражило љекарску помоћ, подсјећа Итар-Тасс.

Посљедњи догађаји у Украјини су доказ да је руска позиција на Криму била једна исправна, рекао је раније данас портпарол предсједника Русије Дмитриј Песков.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Дума: Кијевску власт пред војни суд

  1. PROFAŠISTIČKE SNAGE U UKRAJINI SU SINOBI VLASOVACA I BANDEROVACA KOJI SU ZA VRIJE II SVJETSKOG RATA RADILI ZA NJEMCE I NIJE IH ZALUDU STALJIN 1945 PROGNAO U SIBIR I SADA KADA GA VIŠE NEMA DIGLI SU GLAVU I VRŠE SVOJU ZLOČINAČKU MISIJU NA MIRNI NAROD UKRAJINE . AMERIKANCIMA JE SAMO STALO DA RUSI GINU .

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *