Друго коло ЕП у Хрватској: Нови пораз Србије!

Србија је одиграла лоше и без борбе на отварању рукометног првенства Европе против Хрвата у Сплиту. Шанса за поправни је вечерас са Шведском (18.15).

Рукометаши Србије доживели су нови пораз на ЕУРО 2018. Боља од „орлова“ у Сплиту била је и Шведска – 30:25 (16:10).

Србија је као и у првом мечу са Хрватском играла слабо у одбрани у првом полувременум, Швеђани су лако пробијали дефанзивну линију, а имали су и сјајног Апелгрена на голу, па су са 4:3 експресно стигли до 8:3 после првих десет минута, и ту предност су задржали до паузе. У другом делу су „Орлови“ заиграли брже у нападу, успевали су да парирају Швеђанима, притом је и Цупара одлично бранио, али су наши рукометаши пропустали кључне шансе за повратак у меч.

Головима Илића и Ђорђића Србија смањује на 23:21 пред последњих десет минута, али Апелгрен брани зицер Ненадићу у прилици „Орлова“ за -1. Ривал то сурово кажњава са две брзе контре и 26:22. Нову прилику да се врате у живот наши играчи добијају неколико минута касније, двојица Швеђана су искључења у року од осам секунди при 26:23. Међутим, Ђорђић прави фаул у нападу са два играча више, док с друге стране Скандинавци успевају да створе „вишак“ и голом Толбринга стављају тачку на меч.

„Орлове“ је у нападу предводио Немања Илић са пет голова, Петар Ненадић је постигао четири, док су по три додали Жарко Шешум и Бојан Бељански. На голу је за разлику од меча са Хрватском сјајан био Владимир Цупара са 16 одбрана, али то није много помогло јер су Швеђани имали скоро 50 шутева.

С друге стране, „викинге“ је у нападу носио Албин Лагергрен са пет голова из исто толико шутева, док су по четири дали Никлас Екберг, Јохан Јакобсон и Лукас Нилсон. Ипак, играч утакмице био је голман Микаел Апелгрен са 19 одбрана, од чега су најмање пет били зицери.

Србија је овим поразом дошла на руб елиминације са Европског првенства, прилику да се у последњем колу бори за другу фазу може јој донети само Хрватска, ако у другом мечу групе савлада Исланд (20:30).