ИН4С

ИН4С портал

Добит „M:tel-а“ скочила 76 одсто, Телеком и Теленор потонули више од 40 одсто

1 min read
Три највећа телекомуникациона оператора у Црној Гори прошле године су остварили укупан приход од 214,1 милион евра, што је раст од скоро два одсто у односу на годину раније.
M:tel

Илустрација

Три највећа телекомуникациона оператора у Црној Гори прошле године су остварили укупан приход од 214,1 милион евра, што је раст од скоро два одсто у односу на годину раније, показује упоредна анализа финансијских извјештаја Црногорског Телекома (ЦТ), Теленора и ‘M:tel-a“, преноси Инвеститор.

Највеће приходе остварио је ЦТ, 85,8 милиона евра, што је ипак пад од 6,8 одсто у односу на годину раније. Пад прихода у 2017. остварио је и Теленор и то осам одсто на 60,5 милиона док је „M:tel“ остварио значајан раст од 30 одсто и приходовао 67,8 милиона евра током прошле године.

„M:tel“ је једини од „велике тројке“ остварио раст нето добити и то значајан – „чиста зарада“ компаније која послује унутар групе Телеком Србија у 2017. години износила је 5,58 милиона у односу на 3,1 милион из 2016, што је раст од значајних 75,8 одсто.

„M:tel“ је пословање у Црној Гори почео као оператор мобилне телефоније, али је у посљедњих неколико година направио значајне аквизиције и проширење на тржиште кабловских услуга, што му је омогућило не само повећање тржишног удјела и дјелатности, већ и раст прихода и добити.

Теленор је шампион у висини добити у 2017. иако је доживио значајан пад од 40,4 одсто на 8,9 милиона нето добити, док је Црногорски Телеком пао 45,4 на 5,13 милиона евра.

Заједничка нето добит три компаније у прошлој години износила је 19,6 милиона евра и била је 28,7 одсто мања него годину раније.

Већински власник Црногорског Телекома је Хрватски Теленор а оба послују унутар „Deutsche“ Телеком групе, док црногорски Теленор чека да и званично из власништва норвешког имењака пређе у власништво новог газде – чешког фонда ППФ који га је у пакету са Теленор компанијама у Србији, Бугарској и Мађарској купио за 2,8 милијарде евра.

Теленор се у Централном регистру привредних субјеката и даље води у 100-процентном власништву Теленора из Норвешке, што значи да процес преноса власништва још није окончан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “Добит „M:tel-а“ скочила 76 одсто, Телеком и Теленор потонули више од 40 одсто

  1. M;tel je veoma traljav i neodgovoran na crnogorskom tržištu što se može reči i za ostala dva operatera ,osim poslovične T-com-ove bahatosti i neodgovornosti po pitanju riješavanja ozbiljnijih kvarova,ali po tome su poznati i u Njemačkoj s tim da smo mi u CG dno dna te kompanije koja ništa ozbiljnije nije poduzela od kupovine u CG i ništa nije ozbiljno uložila osim smeća koje joj ne prolazi na drugim trzištima.

  2. Ne sprdajte se da Telekom i Telenor tonu. Cilj svake kolonijalne firme je da prikaze sto manju dobit. Telekom i Telenor su iznijeli milijarde iz Cg.

  3. Telekom je firma u kojoj caruje neznanje. To je ukupna posledica niskog nivoa tehnoloskih znanja u CG. Vjerujte mi da ne znaju najosnovnije stvari, a samo vas vrte od automata do automata i emaila do i emaila, to je novi globalni biznis, opeljusete, a nemas kome da se zalis. To treba prognati iz zemlje!

  4. Ne boj se Telekom i Telenor su iznijeli vise para iz Crne Gore nego sto ce Mtel zaraditi u sledecih 10 godina . Ostali samo dugmici .Pogledajte gdje Telenor daje usluge , samo tamo gdje moze da zaradi enormno veliki novac gdje mu je jaka konkurencija on odlazi a o ruzicastima nema price ono sto su oni uradili od kad su dosli na nase trziste u Kini se kaznjava smrtnom kaznom

  5. za mtel ne znam ,ali ovi iz telekoma ½ i telanora½ su lupezi samo takvi , taman ka ovi sto su ih prodali. telekomov fiksni racun 10 evra a potrosnja razovora samo 1 evro . cirkus. biti ce da i oni imaju zelene mini centrale

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *