ИН4С

ИН4С портал

Ђуровић- Мемић: Заједничка туристичка понуда за наступ ка трећим тржиштима

1 min read

Сарадња Црне Горе и Србије у области туризма и креирање заједничке понуде на трећим тржиштима биле су главне теме састанка министра економског развоја и туризма Горана Ђуровића са министром туризма и омладине Србије Хусеином Мемићем у Београду.

“Ријеч је о заједничкој туристичкој понуди, посебно за тржишта Кине, Канаде, Америке, и већ смо договорили да се направе радне групе које ће почети полако да креирају пакете за та далека тржишта и дестинације које интересује таква понуда. Наш циљ је да сарадњу наставимо и у наредном периоду, да размјењујемо добра искуства и искористио сам прилику да министра Мемића позовем да буде гост код нас у Црној Гори, и да и ту дамо још један подстицај нашој сарадњи у наредном периоду”, казао је Ђуровић.

Министри су истакли да су односи двије државе добри и да се сектор туризма опоравља након корона кризе.

“Решићемо неке лоше ствари које и ми имамо, које и Црна Гора има. Ту пре свега мислимо на радну снагу која је један од горућих проблема. Жеља нам је да заједно радимо на тим проблемима и да негде заједно у перспективи отварамо нова заједничка тржишта” поручио је министар Мемић.

Уз питање радне снаге, као заједнички изазови препознати су побољшање путне инфраструктуре и смањење чекања на граничним прелазима током сезоне.

Сусрет министара организован је уочи сјутрашњег отварања 53. Међународног сајма туризма у Новом Саду на коме је Црна Гора и ове године узела учешће као земља партнер. У сарадњи са МЕРТ-ом Национална и локалне туристичке организације са стратешким партнерима и црногорском туристичком привредом у Новом Саду представиће зимску туристичку сезону и дочек Нове године у Црној Гори.

Новосадски сајам одржава се у периоду од 17. до 19. новембра. а у сарадњи са организатором биће организоване бројне пропратне активности међу којима панел дискусије и Б2Б састанци са туроператорима. Штанд Црне Горе износи 200м2.

На сајму ће узети учешће локалне туристичке организације Будве, Бара, Херцег Новог, Тивта, Улциња и Котора, Колашина, Жабљака, Никшића, Даниловграда, Андријевице, стратешки партнери ХГ Будванска ривијера, ТА Голд травел, Аир Монтенегро и ЈП Скијалишта.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<