Ђоковић у осмини финала Мастерса у Риму!

Новак Ђоковић је у осмини финала Мастерса у Риму. Савладан је Грузин Николас Басилашвили. Наредни ривал српског тенисера је Шпанац Алберто Рамос Вињолас.

Новак Ђоковић

Новак је оправдао улогу фаворита у овом дуелу. Противник је пружио снажан отпор, нарочито у првом сету, међутим, није искористио своје шансе. Ђоковићу је то пошло за руком, и стигао је до заслуженог тријумфа, обезбиједивши себи пласман у осмину финала.

Српски тенисер је добро ушао у меч, на прва три сервиса није дозволио противнику да освоји поен. Потом је у седмом гему пропустио двије везане брејк шансе. Можда одлучујући био је наредни сервис-гем нашег аса, када је противник напао, пропустио је Грузин четири брејк шансе, и Новак је успио да се одбрани. У десетом гему наш тенисер је успио да искористи прву сет-лопту на сервис Басилашвилија и освојио први сет са 6:4.

На старту другог сета, након освојеног свог сервис-гема, Новак са нулом добија и противников. Басилашвили је покушао да се врати у меч, али наш тенисер је одбијао све нападе противника. Ђоковић рутински приводи сет и меч крају и, уз још један брејк у последњем гему, осваја други сет са 6:2.

1 thought on “Ђоковић у осмини финала Мастерса у Риму!

1. Иде му страшно! Узео 2 мастерса и Аустралиан опен. Само тако нек настави.