Đoković otkrio koji mu je najveći san: Olimpijsko zlato označio kao veliki cilj u narednoj godini
1 min read
Novak Đoković (foto: Matthias Hangst/Getty Images)
Prvi teniser svijeta Novak Đoković otkrio je šta mu je prioritet pored rekorda po broju Grend slem titula.
Srpski as je osvajanje olimpijskog zlata označio kao veliki cilj u narednoj godini kada se Igre budu održavale u Tokiju.
Đoković na OI ima samo jednu bronzu, osvojenu u Pekingu 2008, četiri godine kasnije u Londonu za treće mesto je izgubio od Argentinca Huana Martina Del Potra, a onda i od istog rivala u Riju 2016.
To mu je posebno teško palo, što govore i suze nakon eliminacije već u prvom kolu.
„To je moj san, naravno.. Ne želim da budem nezahvalan zbog osvajanja bronzane medalje (Peking 2008), jer je to sam po sebi bio veliki uspjeh. Došla sam do polufinala u Londonu (2012), ali sam izgubio, a kasnije i za trećem mjesto“, podsjetio je Novak, a prenosi „Livetennis“.
„Uvek pronađem motivaciju da budem u najboljem redu kada predstavljam svoju zemlju, posebno na Olimpijskim igrama, za koje znamo da su najveći sportski događaj na svijetu“, dodao je.
Posebno mu se dopada koncept sportista na jednom mjestu – selu.
„Čast je imati priliku i biti okružen elitnim sportistima. Da ih gledamo kako se takmiče. To je privilegija“, zaključio je.