Ђоковић и ”српска посла”!
1 min read
Ђоковић
Данас Новак игра полуфинале Вимблдона против Рафаела Надала! Не, није заостала вијест од прије пар година, него свјежа данашња стварност: Ђоковић је превазишао све своје здравствене тегобе и игра као некад. За истинитост ове констатације уопште није важно да ли ће он данас добити и изгубити, – како год било, ми пред собом имамо тенисера који тако лако долази међу четири најбоља на свијету (са само два изгубљена сета у четири меча).
Најбољи српски спортиста свих времена!? Човјек који нас је највише прославио у посљедњих десет година?! Онај због кога је било лијепо свуда рећи да си Србин….итд. Ево сад се враћа на стазе ”старе славе” послије скоро двије године кризе (што психолошке/мотивационе, што здравствене …). Сами улазак у лондонско полуфинале донијеће му нове бодове у односу на досадашњи положај на ранг-листи, а сваки нови турнир, од сада па до краја године, биће, овако расположеном Ђоковићу, извор великог броја поена ( јер прошле године није ништа играо управо од Вимблдона до почетка 2018 ). Зато је потпуно реално очекивати да Новака у догледно вријеме опет видимо у самом врху свјетске тениске табеле.
Међутим, упркос свему овоме, јутрос је више од пола нације љуто на овог витеза, и са свих страна могу се чути ријечи критике на његов рачун. Зашто?! Зато што је подржао, онако спортски, навијачки – хрватску фудбалску репрезентацију!!?? А прије него што је то урадио – био нам је мрзак што се бламира неуспјешним повратком на терен (нема му спаса; не игра као прије; има млађих и јачих )!!! А прије тога – што је уопште почео да губи, онда кад је био – број један!!! А негдје између тога, због тога што ”не носи крст” (иако то нико жив није видио ) и што лута тражећи тренере, мотиваторе, инспирацију….
Ето уџбеничког примјера онога што зовемо ”српска посла”. А мисли се на крајње неодговорно и недосљедно понашање по коме се често издвајамо у односу на друге, а кога смо свјесни.
Ајде да кренемо од краја. Ко је од нас био најбољи на свијету, једини ”на врх брда” – па да зна како је то (не)бити мотивисан за даље такмичење? Који то Србин, и колико то Срба има искуство ”владања” цијелим свијетом? Ето, Новак нам је био добар док је побјеђивао, – али и тада као нека амајлија, као маскота за наше родољубље. Нити се од нас тражило, нити смо били спремни да саосјећамо са њим у његовом вртоглавом успону. Али кад је посрнуо, кад се уморио, кад је остао сам – а сви шампиони су усамљени попут Његоша на Ловћену, – е онда смо ми, његови навијачи, показали право лице.
”Ах боље да батали”…”А то се више не може гледати”…”Ма шта се фолира”….А све се сводило на то, да је нама непријатно што је почео да губи, а није нас истински занимало – како је њему. Као што нас не занима, нити нам је у генима, – шта значи бити упоран и стрпљив, шта значи одрицати се тренутних задовољстава и разоноде ради циља/идеје која је на далеком хоризонту….како то изгледа трпјети пораз за поразом, а и даље вјеровати у успјех…итд. Ми смо незахвална маса (а ја сам њен поносни члан и самосвјесни елемент ), која не умије да се удуби у проблем, да препозна сопствену одговорност…него само волимо да се играмо. Док не почнемо да губимо. А кад почнемо – поупамо играчку!
Novak Dhokoviq 1987. plaća porez monegaškomu knezu i promiče južnoazijski sotonizam (joga i veganstvo).
U nedjelju 5. VIII. 2018. u Kninu na Dan olujnoga dovršetka velikohrvatskoga srbomora u Dalmaciji, Krajini, Slavoniji i Hrvatskoj 1914.-1995. on će zapjevati „Jasenovac i Gradiška Stara, to je Kuća Maksovih Mesara!“ jerbo je on duhovno pravi ustaša poput Drobnjaka Vyekoslava Maksa Luburiqa 1914.-1969.
Sjajno.Bas lijepo,pitko i sto je najvaznije zivotno tacno.
Koji si ti kreten i svi takvi koji tako pisu Radovicu,nijesi ti ni Srbin i Crnogorac ti si jedna blijeda slika sadasnjice!
Gdje bi ta Srpkinja da ga rodi?
Bolestan covjek sizofrnik kao svi podkomunisti,trazi izdajnike medju Srbe,dok je takvih kao ti ,netrebmo se sekirati za izdaju predaju i lazi.
Nij mi jasno sto pises ovdje,nijesi bolji od ovg ludog Masana i Komlena zajedno Radovicu!
@ Бошко Радовић,
Ниси у стању да посебно гледаш спортисту, а посебно њега као карактер човека.
Ако је неко добар спортиста, глумац, радник стручњак……., онда је то човечина, поштењачина…..
Пошто је тако добар спортиста узор твојој деци, ево нам на путу нова индоктринација. Нисмо далеко од тога да твоја деца навијају у неком спорту за Хрватску против Србије, па и Ноле навија за Хрватску за кај не?. Па још када чују да против Хрватске навијају само српски клеро-фашисти, ево нам још оних који ће напустити клеро-фашистичко стадо и прећи у стадо добрих људи и спортиста. Већ имамо један пример Милојка Пантића, који је конвертовао још док је пратио Милана Панића.
Твоја деца су сигурно чула да је Ноле будиста хари кришна, ето их као кандидате да приме веру коју Ноле стално рекламира, чак је и написао књигу као свето писмо. Да и они промене своју застарелу православну веру.
А ко је тако брзо заборавио на врло некоректно понашање Хрватских спортиста према Српским спортистима уназад 20 година?
Нико Нолета не осуђује што му је мајка Шокица. Шокци нису Хрвати. Више је Хрват Милојко Пантић него што су Шокци Хрвати. Једино заједничко Шокци имају са Хрватима јесте само та њихова римокатоличка вероисповест. Шокци су посебан ентитет на попису становништва у Србији, не уписују они себе као Хрвате.
So i tekila,slanine po kila,napred Nole !
Изврстан чланак. Част је српском народу што има Ђоковића (додуше, има и много других Ђоковића, у породицама, пекарама, школама, домовима здравља, фабрикама, итд.). А људски је да се не слажемо око навијања или других ствари, јер што кажу, гдје сви исто мисле – ту се и не мисли.
Francuska je prvak svijeta ! Napred Francuska ! A sto se tice Novaka moze i u zagreb da se preseli. Ja da navijam za covjeka koji bodri ustase ?!?!? NIKADA ! Sjeti se koliko je djece pobijeno od strane ustasa na uzasan nacin NOVACE ! Nikada ne zaboraviti !!!!!
E viva la France
… Nije on srbijanac, niti je daljim porijeklom iz nikšićke župe.Tačno on zna koji je i čiji je!
Ozrinić, Vujovog Blagoja potomak. Iz kuće Blagojevića po nekom Đoku,a zna se i kom, potomci mu se prozvaše Đokovići! Đed mu bijaše naselio na Kosmet.
Logično je da Novak navija za Hrvatsku jer mu je majka Šokica iz Vinkovaca (Hrvatica).
Ja ipak neću navijati za Hrvatsku jer nema potrebe za tim, čist sam Srbin, i nešto mi se ne navija za „kockaste“ u crnim dresovima. Ni oni ne bi navijali za nas. A i đe to piše da se mora navijat za komšije. Pa prve su nam komšije milogorci-montegrini, pa očima ne možemo da se gledamo.
Zaista nema potrebe da zbog ovog gesta optužujemo Noleta. On ostaje Srbin, Srbijanac porjeklom sa Kosmeta, a daljim porjeklom iz nikšićke župe.
Majka koja je rodila Novaka ni je hrvatica , već roda srbskog , i to staro roda srbskog koga austrougari prevedoše u katoličku veru u XVII veku , isto kao što srbi modrić rakitić ,subašić ….ali nemaju snagu da kažu kog roda su , jer 80 % hrvata su srbi katoličke vere
изрод ка сваки други!
… Potpisujem!