ИН4С

ИН4С портал

Дијалог Русије и САД се наставља: Сутра састанак о амбасадама

1 min read

Фото: AP Photo / Ivan Sekretarev

Руско-амерички састанак о питању нормализације рада амбасада две земље биће одржан 27. фебруара у Истанбулу, рекао је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

„Објавили смо да ће се наше дипломате, експерти састати и размотрити системске проблеме који су се нагомилали као последица протиправног деловања старе администрације у циљу стварања вештачких препрека за рад руске амбасаде, на шта смо ми, наравно, одговорили реципрочно и такође стварали неугодне услове за рад америчке амбасаде у Москви. Тај сусрет биће одржан сутра у Истанбулу“, рекао је Лавров који борави у Катару.

Како је додао, после састанка ће бити јасно колико је могуће ићи даље – брзо и ефикасно.

Подсетимо, 18. фебруара одржан је састанак делегација Русије и представника нове америчке администрације у Ријаду, који су обе стране оцениле као конструктиван.

Такође, Лавров и амерички државни секретар Марко Рубио су разговарали телефоном а рад амбасада је била једна од тема.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *