„Делфини“ имају прву меч лопту за оверу олимпијске визе

Фото: Танјуг
„Делфини“ имају велику шансу да остваре први од два велика циља зацртана за такмичење у Катару – пласман на Олимпијске игре.
Захваљујући одличним партијама у уводне две рунде, изабраници селектора Уроша Стевановића могу већ после дуела са Американцима да овере визу за Париз.
У случају тријумфа, Србија ће обезбедити прво место у групи, директан пласман у четвртфинале, а самим тим и пласман на Игре које ће бити одржане у престоници Француске.
За место на Олимпијским играма преостала су још четири позиције, али њих неће моћи да заузму селекције које су већ обезбедиле учешће у Паризу – Француска, Мађарска, Грчка, Јапан, САД, Шпанија, Јужна Африка и Аустралија.
Србија има шансу да се придружи овим репрезентацијама, али и да олакша себи пут до завршнице Светског првенства.
„Потпуно смо концентрисани на тај меч. Желимо да поновимо игру из дуела са Црном Гором“, почео је Немања Убовић.
„Неће бити лако. Американци имају велики број квалитетних играча у европским клубовима који могу да буду незгодан противник. Поменући Халока, Хопера, Ирвинга, Дауба, Холанда. Познајемо их, играли смо у четвртфиналу Светског купа прошле године. Држали смо игру под контролом три четвртине, али смо у последњој пали, направили су преокрет и победили. Због тога морамо да будемо опрезни.“