Делфини упецали Ајкуле: 7:4 за Србију!

Ватерполисти Србије овогодишњу сезону завршавају утакмицом која, због другачијег формата Свjетске лиге у односу на претходне сезоне, може одлучити о првом мjесту у групи и пласману на Завршни турнир.

Ватерполисти Србије дуелом са Црном Гором у 2. колу Свjетске лиге завршавају ову такмичарску годину. Сусрет у Нишу почео је у 18.20 уз директан пренос на Другом програму РТС-а.

Селектор ватерполо репрезентације Дејан Савић одредио је тренутно најјачи састав, истакавши да је Црна Гора велики ривал без обзира на састав у којем долази.

Међутим, комбиновани састав „Монтенегра“ није имао шанси против готово најјачег састава Србије – ”Делфини” су побједили резултатом 7:4. „Делфини“ су, на крају крајева, оправдали улогу фаворита, а „ајкуле“ у већем дијелу меча биле немоћне у нападу, чак и када су имале резултатски прикључак.

Србија је водила са 3:0, а ”Монтенегро” је први гол дао 3 минута и 44 секунде прије краја друге четвртине када је Александар Ивовић погодио за 3:1.

Наставак је потпуно припао Србији, која је имала и четири гола предности (7:3), а „ајкуле“ су посљедњу шансу да се врате у меч пропустиле шест минута прије краја када је Гојко Пијетловић зауставио Драгана Драшковића код резултата 7:4…

Домаћина је до тријумфа предводио Алексић са три гола, док је Милош Ћук погодио мрежу противника два пута. Код Црне Горе, по једном су огађали Ивовић, Банићевић, Марко Петковић и Драшко Бргуљан.

Србији је ово друга побједа (након што је била боља од Румуније на старту са 12:3), док је наш тим уписао пораз у првој утакмици ове сезоне у Свјетској лиги. ”Монтенегро” наредни меч у овом такмичењу игра код куће са Румунијом 16. јануара наредне године.

Србија – Црна Гора 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1)

Ниш – Базен СРЦ „Чаир“. Судије: Кун (Мађарска), Влашић (Хрватска). Играч више: Србија 6 (2), Црна Гора 7 (2).

Србија: Г. Пјетловић (пет одбрана), Лазић, Рашовић, Ранђеловић, Ћук 2, Д. Пјетловић, Убовић, Алексић 3, Јакшић, Филиповић 1, С. Митровић 1, Б. Митровић (шест одбрана).

Црна Гора: Лазовић (10 одбрана), Др. Бргуљан 1, Банићевић 1, Петковић 1, Видовић, Радовић, Драшковић, Укропина, Ивовић 1, Сарић, Кандић.

2 thoughts on “Делфини упецали Ајкуле: 7:4 за Србију!