Danilović: Odluka SNP-a da podrži Stankovića je pogrešna i štetna
1 min readOdluka Socijalističke narodne partije SNP da podrži kandidaturu Ivice Stankovića za vrhovnog državnog tužioca je pogrešna, štetna i neće dugoročno doprinijeti jačanju pravnog sistema u Crnoj Gori, ocijenio je šef poslaničkog kluba Demokratskog fronta Goran Danilović.
On je kazao da poslanici DF-a neće prisustvovati današnjoj sjednici Skupštine Crne Gore na Cetinju, na kojoj bi trebalo da bude izabran vrhovni državni tužilac.
„Odluka SNP-a da podrži kandidaturu Stankovića je pogrešna, štetna i neće dugoročno doprinijeti jačanju pravnog sistema u Crnoj Gori. Mislim da će i dalje držati tužilaštvo u političkom zarobljeništvu Demokratske partije socijalista, ali to je ono što SNP treba da objasni svojim biračima“, rekao je Danilović za agenciju MINA.
Kandidati za funkciju vrhovnog državnog tužioca su i Vesna Gačević Rugova i Dragoljub Strugar.
Vladajuća koalicija i Socijalistička narodna partija su najavili da će podržati Stankovića, čime će imati potrebnu tropetinsku podršku, odnosno najmanje 49 poslanika.
U pravu ste Gorane. Takva odluka će samo pomoći Đukanoviću da i dalje na papiru održava privid za evropsku birokratiju kako u CG postoje institucije sistema! Sve „proevropske“ zakone i institucionalno prilagođavanje koje je izveo u susrte njegovim evro-atlantskim integracijama su samo šminka za pokrivanje mafijaških poslova.
Evropa nije naivna, niti je to SAD, ali ga takvog drže na vlasti što dovoljno govori o njihovom prijateljstvu prema narodu CG!