Дачић у Њујорку причао са Трампом, Вучић допутовао
Први потпредседник Владе Србије и министар спољних послова Ивица Дачић учествује у Њујорку на састанку о реформи УН, којим председава председник САД Доналд Трамп.

„Данас ће бити низ билатералних сусрета, ја сам искористио прилику да на кратко разговарам са многим учесницима, који су били овде, са генералним секретаром Антониом Гутерешом, америчким председником Трампом, министром спољних послова Велике Британије Борисом Џонсоном и низом других државника, који су већ пристигли“, рекао је Дачић.
Koga briga sto je pricao vozd neke drzave sa Trampom?Sta vi prenosite?Trampe Srbine!Kukavci ste ,ne mozete veci
Предсједник САД Д.Tрамп је са министром Дачием разговарао о — тенисерки једној, умјесто о државном питању. То говори двије ствари. Прва.Баш брига Трампа за Србију,А ПИТАЊЕ ЈЕ ДА ЛИ ЈЕ И ЗАПАМТИО СА КОМ ЈЕ РАЗГОВАРАО ? Друго. Дачић је поступио као кловн пред господаром,пошто ионако ради за њих. И сад се код нас људи питају зашто Русија не залегне за Србију. Па како ће,кад јој не вјерује.