Dačić: Odnosi sa CG bolji nego ranije

Ivica Dačić
Odnosi Srbije i Crne Gore znatno su bolji nego u prethodnom periodu, ocenio je ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić.
Dačić je u intervjuu pogdoričkoj „Pobjedi“ rekao da treba prijateljski i otvoreno razgovarati o svim pitanjima odnosa Srbije i Crne Gore, rešavati ih i biti praktičan na tom put.
Govoreći o otvorenim pitanjima između dve države, Dačić navodi da bi trebalo rešiti pitanje direktnog platnog prometa, navodeći da je teško naći kompromis o dvojnom državljanstvu, jer Crna Gora nije raspoložena za to.
„Ovde je u pitanju naša želja da bude dvojno državljanstvo, ali Crna Gora nije raspoložena za tako nešto. Mislim da je teško očekivati da se napravi kompromis, imajući u vidu da su udaljene strane u tom pogledu“, kaže Dačić.
Kada je reč o platnom prometu, šef srpske diplomatije navodi da je to tema koju pominje već godinama.
„Mislim da bi to pitanje trebalo da se reši, jer svi gube značajna sredstva time što daju proviziju raznim poslovnim bankama, umesto da taj promet bude direktan“, rekao je Dačić.
A savršeni će biti kad ne bude više ni jednog Srbina u Crnog Gori, je li tako Dačiću!?