IN4S

IN4S portal

Dabl-dabl Jokića u neočekivanom porazu od Sansa

1 min read
Nagetsima nije pomogao dabl-dabl nastup Nikole Jokića koji je postigao 23 poena (8/15 iz igre) uz 10 skokova i 4 asistencije.
Jokiću, Jokić

Nikola Jokić

Košarkaši Finiks Sansa iznenadili su lidera Zapada Denver Nagetse pobedom 102:93 protekle noći.

Nagetsima nije pomogao dabl-dabl nastup Nikole Jokića koji je postigao 23 poena (8/15 iz igre) uz 10 skokova i 4 asistencije.

„Pomislili smo da će biti lako. Igrali smo protiv njihovog učinka, a ne protiv njih lično. Ovi momci sada igraju žestoko“, objasnio je Jokić uzrok neočekivanog poraza lidera Zapada.

Sanse su do 11. pobjede u sezoni predvodili Keli Ubre sa 26 poena i 11 skokova te Deandre Ejton sa 22 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Prvi pik sa ovogodišnjeg drafta je ostvario 26. dabl-dabl u sezoni, deseti u poslednjih 15 utakmica. Džoš Džekson je dodao 15 poena, a Rišon Holms je ubacio 14 uz 7 skokova, prenio je B92.

„Od plana za igru, preko filma do terena je dugačak, dugačak put. Momci su odigrali i pobijedili, to je to. Pokazali smo se i dobro nastupili“, rekao je trener Sansa Igor Kokoškov.

Jokića je u timu Nagetsa najbolje pratio Malik Bizli sa 21 poenom, po 12 su postigli Monte Moris i Džamal Marej koji je imao i 9 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte, dok je dabl-dabl zabilježio Pol Milsap sa 10 poena i 11 skokova.

Denver je lošim šutem (39%) i brojnim greškama (17 izgubljenih lopti) napravio veliki kiks protiv najgoreg tima konferencije i ostao na samo pola pobjede ispred Golden Stejt Voriorsa na čelu konferencije.

Nagetsi u nedelju dočekuju Portland, dok Sansi gostuju Indijani u utorak.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *