Цетињанин 12 сати пред смрт добио упозорење из Подгорице
1 min read
Горан Радоман (37) са Цетиња био је упозорен да ће бити убијен у освети због крађе 300 килограма кокаина у Шпанији, вредног 15 милиона евра.
Само 12 сати пре убиства, у Подгорици је у ваздух дигнут “ауди А8” који припада Милану Вујотићу (32), блиском Радомановом пријатељу. Обојица су у црногорској полицији заведени као припадници шкаљарског клана, а дизање у ваздух блиндираног возила била је најава и да се њему спрема сачекуша.
Радоман је убијен у ноћи између четвртка и петка код лифта подземне гараже у Улици Јурија Гагарина 26а, где га је сачекао убица са “хеклером” и у њега испалио 25 хитаца.
Непосредно пре смрти Радоман је тражио српско држављанство.
- Његов захтев је одбијен управо због оперативних података које полиција има о њему и брату Владану. Сигурни смо да је држављанство тражио због нарко-посла, како би избегао изручење уколико нека од страних земаља за њим распише потерницу – каже извор “Блица” и наводи да је за млађим Владаном потерницу расписала полиција Италије.
Убијени Радоман биће сахрањен данас на Новом гробљу на Цетињу. У читуљи се као ожалошћени наводе његови родитељи Марина и Сретен, супруга Бојана, две ћерке и син, као и браћа Драган и Владан.
Горан и његов брат Владан су под лупом свих светских безбедносних служби због сумњи да кријумчаре кокаин из Јужне Америке у Европу. Власници су поморске транспортне компаније, која је у ствари била покриће за шверц наркотика.