IN4S

IN4S portal

Budva: DPS ne razmišlja ni o izborima, ni o tehničkoj koaliciji

Demokratska partija socijalista ne razmišlja da u Budvi raspiše nove izbore niti da pravi tehničku koaliciju sa predstavnicima opozicije.

budva_1_0

Predsjednik budvanskog DPS Srđa Popović odbacio je inicijativu o formiranju tehničke koalicije, uz ocjenu da je posljednja sjednica lokalnog parlamenta pokazala da imaju skupštinsku većinu od 17 odbornika, pišu Dnevne novine.

„Dobili smo stav SNP o preuzimanju odgovornosti za funkcionisanje vlasti u Opštini Budva. Oni nijesu mogli da sačuvaju klub od tri odbornika, a kamoli da vode ovaj grad. To je njihova želja odavno da na neki drugi način dođu do vlasti, jer voljom i izborom građana Budve nikada ne mogu„, kazao je Popović.

Prema njegovim riječima, Opština kao javni servis funkcioniše normalno, sva javna preduzeća rade, svi organi rade svoj posao, pa tako, kako kaže, nema potrebe za bilo kakvom tehničkom koalicijom.

„Mi ćemo sa našim koalicionim partnerima sa kojima smo u vlasti da pokušamo da riješimo nastale probleme. Mi smo u koaliciji sa SDP, Liberalnom partijom i nezavisnim odbornicima ‘Prava Budva’ i posljednje zasijedanje lokalnog parlamenta pokazalo je da imamo skupštinsku većinu i donosimo odluke od interesa za naše građane“, poručio je Popović.

SNP, podsjetimo, danas u podne organizuje sastanak predstavnika svih političkih partija koje participiraju u lokalnom parlamentu.

Lider budvanskog SDP Mihailo Đurović kazao je da je elementarno korektno od te partije da prvo razgovara sa DPS.

„Situacija zahtijeva potpunu mobilizaciju svih dobronamjernih građana Budve. Treba prvo da se upoznamo sa sadržajem inicijative SNP, jer nijesam siguran da sam najjasnije shvatio njenu sadržinu. Nalazimo se, kao lokalna samouprava i građani, u veoma specifičnoj situciji, jer apsolutno rijetko ko ima iskustva da se sa njome nosi. SDP je za sve ono što je dobra namjera bilo kog političkog subjekta ili građana„, kazao je Đurović.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Budva: DPS ne razmišlja ni o izborima, ni o tehničkoj koaliciji

  1. „Dobili smo stav SNP o preuzimanju odgovornosti za funkcionisanje vlasti u Opštini Budva. Oni nijesu mogli da sačuvaju klub od tri odbornika, a kamoli da vode ovaj grad. To je njihova želja odavno da na neki drugi način dođu do vlasti, jer voljom i izborom građana Budve nikada ne mogu„, kazao je Popović.

    Imam osjećaj da ve sve pohapse što nebi čudilio nikog, u Budvi bi na vlasti bio DPS.
    Ovakva izjava „hrabri“ članstvo i daje nadau da iza nitkova dolaze još veći nitkovi iz DPS-a.Budva je grad kojim se vlada i vladalo se uvjek sa strane,od Jova Kapičića pa evo do danas.Tako da Srđa Popović je samo jedna vrsta tolaetnog papira ne Palome koji se kida za upotrebu ,nego onaj vec unpred iskidani crvenkasti da se uneređeno manje vidi.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *