Од самог старта Звезда је одлично стајала у пољу и потврдила да је за класу квалитетнији ривал од веома добро организоване, дисциплиноване и брзе екипае Арарата.

Радост до неба; фото: СтарСпорт

Црвена звезда је у Лиги Европе!

Четврту годину заредом београдски црвено-бијели ушли су једно од европских такмичења. Тако је Дејан Станковић успио да продужи сјајну „ниску“ успјеха, коју је са својим пуленимо претходне три сезоне „ковао“ Владан Милојевић.

Иако су обје екипе у првом полувремену имале прилике да дођу у вођство, мреже су мировале до пред сам крај првог полувремена, када је Александар Катаи довео српског шампиона у вођство.

Одличну игру током читаве утакмице поготком је крунисао и Италијан, Дијего Фалчинели, који је искористио одличан центаршут и обезбиједио Звезди два гола предности.

Фалчинели је у 70. минуту могао да стави тачку на утакмицу, акда се нашао очи у очи са одличним голманом јерменске екипе, Чупићем. Ипак, српски чувар мреже је одбранио његов ударац, да би већ у сљедећем нападу Арарат из контранапада смањио вођство на 2:1.

Ипак, Црвена звезда је зрелом игром успјела да сачува резултат и избори се за нову европску јесен.