ИН4С

ИН4С портал

Божовићу условно мјесец затвора јер је поломио стакло на пријемном пулту у Дому здравља

Илустрација

Пресудом Основног суда у Подгорици Богић Божовић оглашен је кривим и кажњен условно на мјесец дана затвора зато што је уништио стакло на пријемном пулту Дома здравља на Конику, пишу Дневне новине.

Како се наводи у пресуди судије Горана Ђуковића, 7. јануара 2020. године, око 13 часова, у Подгорици, свјестан свог дјела, чије је извршење хтио, знајући да је његово дјело забрањено, Божовић је уништио туђу ствар на начин што је, док се налазио у холу Дома здравља на Конику, песницом ударио у заштитно стакло које се налазило на пулту шалтера за пријем странака, власништво оштећене здравствене установе Дом здравља Подгорица и тиме оштећеној проузроковао штету у износу од 20 еура.

Он је, како се додаје, на тај начин извршио кривично дјело уништење и оштећене туђе ствари, због чега је условно кажњен.

Наиме, претходно му се утврђује казна затвора у трајању од 30 дана и истовремено одређује да се утврђена казна неће извршити уколико окривљени у року од једне године по правоснажности пресуде не изврши ново кривично дјело.

“Усваја се имовинскоправни захтјев оштећеног Дома здравља Подгорица, па се обавезује окривљени да на име накнаде штете оштећеној уплати новчани износ од 20 еура, у року од 15 дана од правоснажности пресуде”, стоји у пресуди.

У завршној ријечи заступник оптужбе остао је при поднијетом оптужном предлогу и предложио суду да окривљеног огласи кривим и осуди по закону. Главни претрес одржан је без присуства окривљеног, међутим, он је раније саслушан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *