Београдски аутобус проноси причу о Мурини: Возач истакао заставу симбола страдања српског народа у Црној Гори!
1 min read
Фото: Поглед
На аутобуској линији 95 већ која саобраћа српском престоницом, путници који се возе градским превозом већ неко вријеме могу видјети необичан призор. Није ријеткост да застава буде истакнута у аутобусу, али сигурно нећете видјети ону која носи сличну симболику.
Српску тробојку која је била застава краљевине Црне Горе, многи загледају како би прочитали натпис који се на њој налази.
Онима са оштим оком неће промаћи да на застави пише „Мурино„.
Нажалост Мурино је постало познато по бомбардовању 30. априла 1999. године, када је од злочиначких НАТО бомби страдало шесторо људи, од којих троје дјеце.
Варошица од око 200 људи била је позната онима који су са Косова и Метохије, који су из Пећи преко Чакора пролазили кроз Мурину, 30. априла 1999. за ту варошицу у близини Плава су сви сазнали.
НАТО бомбе погодиле су стари камени мост преко Лима.
Сада након 23 године српском престоницом кружи застава са називом мјеста које је постало симбол отпора и страдања оних који нису дозволили да буду покорени.
НАТО убице а ми са њима! ЈЕЗИВО, језиво када најмилије убијемо по други пут!
Ne smijemo zaboraviti ni one koji su stradali od bombi zločinačkog NATO-a…
JULIJANA BRUDAR, OLIVERA MAKSIMOVIĆ, MIROSLAV KNEŽEVIĆ, MILKA KOČANOVIĆ, MANOJLO KOMATINA I VUKIĆ VULETIĆ.
Vječnaja pamjat!
P.S. A srpski/hrišćanski portal in4s će nas kroz prigodan tekst podsjetiti na te hrišćanke stradalnike i mučenike…