Бечић: СДП да се изјасни о постизборној сарадњи са ДПС-ом
1 min read
Носилац листе СНП-а на предстојећим локалним изборима у Подгорици Алекса Бечић рекао је за Дневне новине да кандидат ДПС-а за првог човјека Подгорице Славољуб Стијеповић не посједује референце и систем вриједности који су неопходни да би неко и био на челу главног града.
Према његовим ријечима, Славољуба Стијеповића су у прошлости на све функције на које је биран доминантно опредјељивале његове активности на терену као партијског војника ДПС-а.
Када је у питању одлазећи градоначелник Подгорице Миомир Мугоша, Бечић је оцијенио да је могуће да је Мугоша процијенио да је боље да не учествује у финишу утакмице у којој је осуђен на пораз.
Он је истакао да је ДПС једина партија са којом СНП неће сарађивати након избора, додавши да би тако јасан став волио и да чује од других партија. Бечић је позвао СДП да се изјасни о постизборној сарадњи са ДПС-ом.
Пакт о ненападању
Бечић очекује да ће са другим опозиционим носиоцима листа постићи неку врсту “пакта о ненападању”, додавши да је томе СНП увијек давао пуни допринос у жељи да коначно заживи принцип смјењивости власти.
“Ми смо почетком јануара позвали све опозиционе и прогресивне снаге које истински желе промјене да сједнемо и договоримо основне принципе међусобног уважавања и поштовања током кампање. За мене је Лекићева кандидатура необичан слијед догађаја за независног предсједничког кандидата, али ја очекујем да ћемо и ја и он дати допринос томе да имамо фер и коректну кампању, односно ниво међусобног поштовања и уважавања на опозиционој сцени који ће бити на нивоу одговорности тренутка у којем се ми налазимо. Јер резултати посљедњих неколико изборних процеса показују да је Подгорица опозициони град”, рекао је он.
Mali iz političkog krila 7 bataljona nešto kao govori ?
“ja i Lekić” vidjela žabaa dje se konji kuju pa podigla nogu! Hahahahahaha, nevjerovatno.
Tačno je da je pravilno “fali”, Ramires treba da zna da se ne “kažće” nego se kaže ili ne kaže! 😛 Jedan je Srećko ŠoUUić.
Бечићу, поради на писмености и ширем образовању, који хвале и твом земљаку Мигу, јер си на том пољу и животном и политичком искуству изражено хендикепиран у односу на Лекића. Зато не доводи себе у исту раван са њим у стилу “ја и Лекић”.
Што се тиче твојих симпатија и интересовања за политичке потезе СДП-а и Позитивне, па они су јасно саопштили да ће у постизборну коалицију само са онима који су за НАТО. А СНП није за НАТО, како сте сами више пута саопштили.
У се Бечићу и у своје кљусе и нека ти помогну твоји партијски другови из посланичког клуба иначе ћете много лоше проћи у Подгорици.
Милоше, кад смо већ код писмености, онда се и ти мало припази. Не кажће се ”хвале” него ”фале”. На примјер…
Sta radi ovaj malisa srdjanov kaze da se opozicija ne napada madjusobno a onda podmuklo kaze neobicna kandidatura lekica nasto spade nekad velika stranka tuga i cemer