Борјан и пречка одвели Звезду у финале после драме!

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Србије

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Србије.

Тим Дејана Станковића морао је да прође кроз драму да би победио Радник 2:1 на стадиону „Рајко Митић“, други пут у само пет дана са истим противником.

У лудом финишу, када су гости погодили два пута пречку, црвено-бели су се извукли и отишли у финале по трофеј на који чекају девет година.

Сјајан меч виђен је на „Маракани“, неизвестан, иако тако није деловало после пола сата игре.

Прво је Немања Милуновић погодио из спорне ситуације, тако што је остала дилема да ли је Секу Саного играо главом у офсајду, а онда се Дијего Фалчинели уписао у стрелце из петерца.

Већ су сви видели црвено-беле у финалу националног купа, али је Радник приредио нови трилер као прошле суботе када је положио оружје у самом финишу.

Милан Макарић почетком другог дела игре најавио је фото-финиш и да се Сурдуличани неће олако предати, а онда је уследило затишје пред буру све до последњих 10 минута.

Тада је Даноски погодио пречку из близине поред „скамењеног Борјана, да би Звездин капитен и голман, по ко зна који пут, поново спасао свој тим.

Миловановић је тукао у другом минуту судијске надокнаде, практично је био виђен гол, али је чист рефлекс Борјан, уз пречку, послао Звезду у финале.

Тако ће, 25. маја, сачекати бољег из новосадског дуела између Војводине и Партизана.