Антић: Блокаде на Филозофском факултету биле деканске а не студентске
1 min read
Чедомир Антић
Професор Филозофског факултета у Београду Чедомир Антић изјавио је данас да је на том факултету одлуку о онлајн настави и укидању блокаде донијело наставно-научно вијеће, које, како је навео, није прогласило блокаду и додао да се тако „покривају“ неки људи који су неовлашћено починили кршење Устава, закона и аутономије Универзитета.
Антић је, поводом одлуке Филозофског факултета да усвоји план за онлајн надокнаду наставе од 14. јула, за Танјуг рекао да су блокаде на Филозофском факултету биле деканске а не студентске, с обзиром на то да је могао да не дође ни један студент, а да факултет и даље буде блокиран.
Указао је да се о оригиналним захтјевима студената који блокирају више и не говори.
„Ово су сада захтјеви које су професори наметнули студентима, гдје се захтијева укидање уредбе којом су укинуте плате, одређивање квота. Ја не знам ни једну земљу у којој плаћају људе да не раде и у којој се нека права остварују, а да ви сами нисте били спремни да обавезе из тих права испуните“, истакао је Антић, преноси Политика.
Према његовим ријечима, већина катедри на Одсјеку за историју Филозофског факултета ће успјети да надокнади све пропуштено, с обзиром на то да су почели са наставом прије више од мјесец дана.
Навео је да ће студенти на његовој катедри на Одсјеку за историју четири мјесеца пропуштеног градива надокнадити у временском периоду од четири мјесеца и тако успјети да заврше академску годину до 31. октобра, док за остале студенте који почну са надокнадом 14. јула није сигуран да ће успјети.
„Остаће им један мјесец за шест испитних рокова, како то мисле да обаве, које ће бити посљедице? Они о посљедицама нису размишљали, неки од њих су мислили да доносе ново друштво, нови свијет – што могу да прихватим када је ријеч о студентима, али када је ријеч о зрелим професорима у модерно вријеме таква врста грешке је за осуду“, истакао је Антић.
Od samog početka se to znalo, Djikic je kriv za sve.
Uzas kako su studenti izmanipulisani
Svi oni treba da budu pohapšeni
Muka mi je od blokadera.
Krivi su rektori, dekani, profesori.
Ma niko neće biti jači od države.
Sve u organizaciji rektora Đokića
Studenti kada shvate da su budale biće kasno.
Đokić i njegova ekipa su krivi za sve.
Studenti su samo korisni idioti.
Za sve je kriv Đokić.